Jaki jest klimat w grecji

Pobierz

Dla tych, którzy lubią odpoczywać, kiedy jest ciepło, najlepsze będą wakacje w miesiącach lipiec, sierpień, czerwiec.. Greckie lato jest idealne na relaks na plaży - słoneczne, ciepłe i suche.Warto wiedzieć, jaki jest klimat miasta, w którym planujesz wakacje.. Grecja kontynentalna całoroczna tabela indeksu UV Grecja kontynentalna temperatura wody w miejscowościach Zjawiska pogodowe rejestrowane w poprzednich latach w Grecji Kontynentalnej Długoterminowa 30-dniowa prognoza pogody dla Grecji Kontynentalnej Grecja kontynentalna .POBYT W GRECJI.. Z kolei najzimniejsze miesiące: styczeń, luty, grudzień.W górach zachodniej Grecji i na Peloponezie zimą występują dość obfite opady śniegu, natomiast dzięki wpływowi Morza Egejskiego temperatura na wyspach oraz wschodnim wybrzeżu jest stosunkowo wysoka.. Korfu to górzysta wyspa, która uważana jest za jedną z najbardziej zielonych wysp greckich.. Na północy zaznacza się dominacja .Klimat panujący w Grecji kontynentalnej sprzyja letniemu wypoczynkowi, a woda jest przyjemnie ciepła co na pewno nie umknie uwadze miłośnikom sportów wodnych i kąpieli w morzu.. Można więc liczyć na zwiedzanie i wypoczynek w całkiem przyjemnym klimacie.. Od dnia 6.08. od godz. 06:00 na wyspie Zakhyntos oraz w Chania na Krecie obowiązuje zakaz przemieszczania się w godz. 01:00-06:00. miejsce docelowe.Klimat jest wilgotny i chociaż większość domów ma centralne ogrzewanie, nie jest pewne, czy jest ono stosowane w wystarczającym stopniu, więc upewnij się, że nie ma uszkodzeń ani pleśni..

Opis klimatu i szczegółowa pogoda.

Grecja położona jest w strefie klimatu podzwrotnikowego śródziemnomorskiego, z wyraźnymi różnicami; na zachodzie występuje odmiana wilgotna, na wschodzie z kolei odmiana sucha.. Grecja odczuwa klimat subtropikalny suchego lata, który jest powszechnie określany jako klimat śródziemnomorski, zgodnie z systemem klasyfikacji klimatu Köppen.. Wtedy w Kamena Vourla jest najcieplej.Jaka jest populacja Aten, Grecja?. Ateny, Grecja, od 2011 roku mają szacowaną populację ponad 3,4 miliona osób.. Na wakacyjny wypoczynek w Grecji najlepszy jest okres od czerwca do września, kiedy to średnia temperatura powietrza utrzymuje się powyżej 25 ºC.. Najwyższa średnia temperatura w Korfu jest 29°C w sierpień a najniższa 12°C w styczeń.Pogoda w Grecji w lutym niewiele się różni od tej styczniowej.. Efektem braku deszczu jest możliwość maksymalnego wykorzystania czasu na plaży oraz na zwiedzanie licznych zabytków i atrakcji turystycznych Grecji .Wyspa Korfu - najbardziej zielona wyspa Grecji.. Epir całoroczna tabela indeksu UV Epir temperatura wody w miejscowościach Zjawiska pogodowe rejestrowane w poprzednich latach w Epir Długoterminowa 30-dniowa prognoza pogody dla Epir Epir - przewodnik podróżny, miesiąc po miesiącu o warunkach pogodowych i najlepszym czasie do zwiedzania.Pogoda i klimat - Ateny, Grecja..

Na wschodzie klimat jest bardziej suchy.

Są co najmniej cztery miesiące ze średnią temperaturą ponad 10 °C, w zimie mogą zdarzać się przymrozki.Najkorzystniejszą porą na podróżowanie po wyspie Korfu w Grecja jest od maj aż do październik, kiedy to temperatury są przyjemne lub ciepłe i ledwo do niewiele, a opadów jest niewiele.. W ciągu roku, średnie opady wynoszą 918 mm.Klimat Południe Grecja W Południe Grecja jest klimat śródziemnomorski.. Charakteryzuje się on długimi i gorącymi latami oraz łagodnymi i wilgotnymi zimami.. Średnioroczna temperatura wynosi 17.5 °C.. Charakterystyczne w tym klimacie są długie, gorące i suche lata oraz łagodne, wilgotne zimy.. Na wakacyjny wypoczynek w Grecji najlepszy jest okres od czerwca do września, kiedy to średnia temperatura powietrza utrzymuje się powyżej 25 ºC.. Lata są ciepłe i suche, a temperatura zimą jest umiarkowana.. Jest ciepło, do 14 stopni Celsjusza, a w ciągu miesiąca jest ponad 20 słonecznych dni.. Charakterystycznymi cechami tego typu klimatu są długie i gorące lata oraz wilgotne i niezbyt mroźne zimy.Grecja leży w strefie klimatu podzwrotnikowego śródziemnomorskiego.. Przy czym określenie "suche" odnosi się do małej ilości opadów, bo wilgotność powietrza na wyspach i wybrzeżu części kontynentalnej nawet latem dochodzi do 70%.Grecja leży w strefie klimatu podzwrotnikowego śródziemnomorskiego..

Okres bezdeszczowy w lecie trwa tutaj 5 miesięcy.Jaki jest klimat w Grecji?

Średnia temperatura roczna dla Południe Grecja wynosi 20° i spada tam rocznie 149 mm deszczu.Miesiące, kiedy w Grecji jest najcieplej, to sierpień, lipiec, czerwiec.. Każdy turysta to wie, że dobrze wybrany termin wyjazdu gwarantuje na miejscu najlepsza możliwą pogodę.. Wyspa Zakynthos leży niedaleko wybrzeży Grecji, na zachód od półwyspu Peloponez.. Opis klimatu i szczegółowa pogoda.. Na północy zimy są ostrzejsze, temperatury spadają w lutym nawet do minus 19°C.. Wskazówka 2: Otwórz greckie konto bankoweNajlepszy czas i pogoda na podróż do Grecji Kontynentalnej 2021. w mieście Ateny.. Ma to spore znaczenie szczególnie dla określenia, jakie warunki pogodowe tam panują i jaki jest klimat o różnych porach roku.. Na turystów i tutaj czekają cudowne piaszczyste plaże, ale dech w piersiach zapierają przede wszystkim urwiste klify, dzięki którym krajobraz jest niezwykle malowniczy.Grecja - aktualne informacje meteorologiczne.. Na wschodzie klimat jest bardziej suchy.. Cechuje go łagodna zima z suchym, gorącym latem.. Okres bezdeszczowy w lecie trwa tutaj 5 miesięcy.Ilekroć podróżujesz w jakieś miejsce, oprócz hoteli i miejsc, które zamierzasz odwiedzić, powinieneś również wiedzieć, o jakiej porze roku jest Ci wygodnie podróżować, a także jaki klimat sprzyja Tobie za to, kim jesteś zamierzam w tym zrobić..

Zakaz obowiązuje do dn.13.08.W Grecji spotkamy się z klimatem śródziemnomorskim.

Charakterystyczne w tym klimacie są długie, gorące i suche lata oraz łagodne, wilgotne zimy.. Szacuje się, że od 2014 r. Grecja liczy prawie 10,8 miliona osób.Zanim zaplanujemy wakacje na wyspie, warto sprawdzić, gdzie leży Zakynthos.. W najcieplejszym miesiącu średnia temperatura wynosi ponad 22 °C.. Jego cechami charakterystycznymi są gorące, upalne lata z bardzo dużym nasłonecznieniem oraz wysokimi temperaturami (przekraczającymi w lipcu / sierpniu nierzadko 30 stopni Celsjusza) a także niezwykle łagodne zimy z utrzymującą się sporą wilgotnością.Najlepszy czas i pogoda na podróż do Epir 2021.. Ateny są stolicą i największym miastem Grecji i znajdują się w pobliżu wschodniego wybrzeża środkowej Grecji.. Średnia temperatura w mieście Patras wynosi 15.5 °C.. Dwa główne sezony śródziemnomorskiego klimatu to deszczowa i łagodna zima trwająca od października do marca i ciepłe, suche lato, które trwa od .Grecja leży w strefie klimatu podzwrotnikowego śródziemnomorskiego.. Rozpiętość równoleżnikowa kraju wynosi ponad 6 o co sprawia, że różnice w klimacie części północnej i południowej są wyraźnie widoczne.Opierając się na klasyfikacji klimatu Köppena i Geigera, ten klimat został zklasyfikowany jako Csa.. Około 378 mm opadów występuje rocznie.W przeważającej część Grecji panuje klimat śródziemnomorski, różniący się nieznacznie w poszczególnych regionach.. Greckie lato jest idealne na relaks na plaży - słoneczne, ciepłe i suche.Pogoda i klimat - Skiathos, Grecja.. Sprawdź temperatury ️ wody, powietrza, ciśnienie, klimat ️ Zobacz jaka będzie pogoda jeszcze przed wyjazdem ️ Aktualne informacje turystyczne zawsze na Travelplanet.plGrecja pozostaje pod wpływem klimatu śródziemnomorskiego.. Nie jest to jednak czas na wakacyjne szaleństwa na plaży czy w wodzie.Opierając się na klasyfikacji klimatu Köppena i Geigera, ten klimat został zklasyfikowany jako Csa..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt