Tematy na wypracowanie z antygony

Pobierz

Dzieło to zalicza się do cyklu trzech tragedii greckich opartych na micie o rodzie Labdakidów.. Antygona jako bohaterka tragiczna.. Skazanie Antygony na śmierć.. Wypracowanie zawiera 411 słów.. Znajomość antyku przyda się do rozważań na temat władzy.. Władcy byli bohaterami antycznych tragedii, a dylematy władzy - tematem tragedii i rozpraw filozoficznych.Tragizmem nazywamy kategorię estetyczną, która określa sytuację głównego bohatera - jest on skazany na siły zewnętrzne, czyli fatum; sam nie może decydować do końca o swoim losie; targają nim sprzeczne uczucia, co zawsze prowadzi do klęski.. Wyjaśnij pojęcie tragizmu na przykładzie "Antygony" Sofoklesa.. Wypracowanie zawiera 411 słów.. Sztuka Powstała w 443 r.p.n.e w Atenach, tam też była po raz pierwszy wystawiona.. Temat 1.Z pewnością nikt!. 2010-12-27 12:59:05 Zakończenie Antygony .. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Dlatego powinniśmy wypełniać wolę Bożą i żyć zgodnie z dekalogiem za wszelką cenę, a w życiu pośmiertnym w nagrodę trafimy do nieba.. Artur Swinarski zatytułował swój dramat "Godzina Antygony".. Nie jest Twoim zadaniem ocenianie wizji poezji Horacego, ani szczególnie uważne jej badanie.. Przykłady wydarzeń dziejących się wokół Ciebie, a związanych z tematem, również urozmaicą pracę.. Chyba każdy z nas postąpiłby tak samo w tej sytuacji w jakiej znalazła się Antygona..

Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.

Test z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.. Sofokles często czerpał inspiracje z mitologii.. Antygona jako bohaterka tragiczna.. • Antygona i Kreon jako bohaterowie .W zakończeniu podsumuj zebrane argumenty, zdecyduj, które z nich są rzeczywiście najważniejsze i ostatecznie odpowiedz na pytanie postawione w temacie.. Pytanie skierowane do przygotowanych do dyskusji: Czy do tragedii musiało dojść?. (rozprawka) 2.Czy spór między religią a władząn (prawa boskie-prawa państwowe)jest ponad czaswy i do dziś aktualny (rozprawka).. "Antygonę" realizowano na deskach współczesnego teatru, dość wspomnieć przedstawienie Andrzeja Wajdy w krakowski Teatrze Starym w 1984 r., czy realizację telewizyjną Jerzego Gruzy z 1981 r. W samym tylko XVIII w. poświęcono jej aż ok. 20 oper.. Dokonanie zakaznego obrzędu pogrzebowego przez Antygonę.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Zakaz Kreona grzebania ciała Polinejkesa 2.. Wiem, że nie wszyscy są tego samego zdania co ja, więc chcę tu i teraz udowodnić moją rację!. Wypracowanie poparte jest cytatami pochodzącymi z tekstu lektury.. Dzięki temu zachowałaby życie i nie skazałaby swoich bliskich na cierpienie i samotność (jej siostra Ismena, pragnęła zginąć wraz z nią, a jej ukochany, Hajmon, popełnia samobójstwo).Pilne wypracowanie z Antygony na temat "Współkochać przyszłam, nie współnienawidzić '' słowa głównej bohaterki tragedii Sofoklesa stały się dewizą życiową bohaterów literackich i postaci rzeczywistych uzasadnij ten sond Zgłoś nadużycie..

Rozmowa… Całe wypracowanie →Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e..

(0-50) Wybierz jeden temat i napisz wypracowanie.. Wypracowanie o Antygonie - tragicznej bohaterce starożytnego greckiego dramatopisarza - Sofoklesa.. Na ziemi zaś pozostanie nasza dobroć, zniknie zło.Temat zostaje zrealizowany poprzez zestawienie ze sobą dwóch kontrastujących postaw Ismeny i Antygony.. Wielu ludzi uważało, uważa i będzie uważać, że są doskonali, że nie można im przypisać żadnych wad, że są czyści jak łza.Uważam, że Antygona bohatersko postąpiła pochowawszy Polinejkesa.. Zadanie jest zamknięte.Temat zostaje zrealizowany poprzez zestawienie ze sobą dwóch kontrastujących postaw Ismeny i Antygony.. Ale dzięki z góry!. Wypowiedź prowadzącej na temat tragicznego losu Antygony.. W literaturze antycznej tragizm wiąże się z konfliktową .II Przeczytanie charakterystyki Antygony, zwrócenie uwagi na ocenę postaci.. Rozmowa Antygony i Ismeny dotyczaca pochowania ciała brata a) bunt Antygony przeciwko decyzji Kreona b) deklaracja Ismeny posłuszeństwa wobec władcy 3.. Wypracowanie o Antygonie - tragicznej bohaterce starożytnego greckiego dramatopisarza - Sofoklesa .Jakie moga być tematy na wypracowaniu po omówieniu książki " Romeo i Julia" ?.

2011-11-06 19:11:54 charakterystyka antygony 2009-09-30 17:03:12bardzo pilne!

Wypracowanie poparte jest cytatami pochodzącymi z tekstu lektury.. Antygona jako bohaterka tragiczna.. Popularne testy.. Zresetuj hasło Zarejestruj sie .. najnowsze testy, wypracowania i ściągi od teraz na twojej poczcie .. :wypracowanie pt: OCEŃ POSTĘPOWANIE ANTYGONY Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. Dla obrony praw boskich gotowa była poświęcić życie.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Napisz wypracowanie na temat ktore racje sa mi blisze antygony czy kreona moje rozwazania na temat postepowania bochaterow prosze do godziny 20 potrzebne na jutro Zgłoś nadużycie Zadanie jest zamknięte.Temat zostaje zrealizowany poprzez zestawienie ze sobą dwóch kontrastujących postaw Ismeny i Antygony.. Wypracowanie poparte jest cytatami pochodzącymi z tekstu lektury.. Akcja tragedii ma miejsce w Tebach, którymi przed laty rządził .Antygona czy Kreon - kto miał rację?. w jaki zabierzesz się do pracy.. W latach 60. .. • Antygona Sofoklesa - tragedia o ludzkich losach.. III Wypowiedzi dyskutujących, dotyczące, np. - przepowiedni wyroczni, - postępowania Antygony zgodnego z prawem bożym, 4.Dalsze losy Ismeny (list lub kartka z pamiętnika).Wypracowanie na temat: ,,Czy problemy w Antygonie są nadal aktualne czy stały się starożytnym reliktem?''. W tego rodzaju tematach masz na ogół do wykonania rolę dość odtwórczą..

Wypracowanie o Antygonie - tragicznej bohaterce starożytnego greckiego dramatopisarza - Sofoklesa ...wypracowanie antygona Logowanie.

"Antygona" Sofoklesa datowana jest na rok 442 p. n. e.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.Materiały, wypracowania i referaty z: Wypracowania - język polski - antyk.. 20 punktów czeka :)Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Login Hasło Zapamiętaj mnie.. Tak było również w tym przypadku, gdyż historię Antygony oparł na micie, opowiadającym dzieje rodu Labdakidów.Antygona natomiast mogła uszanować decyzję Kreona.. Nazywana jest tragedią władzy i klasyfikowana jako chronologicznie ostatnia z cyklu trzech tragedii tebańskich (Król Edyp, Edyp w Kolonie, Antygona) opartych na mitach o tebańskim rodzie Labdakidów.Wypracowania z antyku i Biblii.. Wypracowanie zawiera 411 słów.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Aby znaleźć interesują Cię ściągę, prace czy też wypracowanie na temat: Antygona proroctwo.. Aktualność postawy bohaterki Sofoklesa, stosunek współczesnych, a zwłaszcza Twój, do czynów Antygony nie powinien pozostać bez komentarza.. 02.na czym polega konflikt tragiczny w antygonie.odwolaj sie do stanowiska antygony oraz kreona zadanie dodane 14 listopada 2010 w Język polski przez użytkownika GOGA12 ( 10 ) [Szkoła podstawowa] wypracowanieNa lekcji planowane jest przeprowadzenie testu z lektury (scenariusz testu nie zawiera) i przygotowanie do pisania rozprawki.. Antygona stanęła przed bardzo trudnym wyborem natury moralnej, a dokładnie przed wyborem "złego" lub "gorszego".1.. Wolałabym na potwierdzenie tej pierwszej wersji, że są aktualne.. Oprócz: Antygona proroctwo.. Jest jednym z siedmiu zachowanych w całości utworów tego twórcy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt