Krzywa cukrowa wyniki forum

Pobierz

Test OGTT polega na wykonaniu pomiaru poziomu cukru na czczo, a następnie spożyciu roztworu glukozy oraz dwukrotnym oznaczeniu poziomu glukozy - po upływie 60 i 120 minut od momentu pierwszego badania.Krzywa cukrowa.. Normy cukru we krwi - przygotowanie do badania i jego wykonanie, wskazania do badania, test doustnego obciążenia glukozą, normy u kobiet w ciąży.. ; Cukrzycę sugeruje wynik powyżej (lub równy) 126 mg/dl (7.0 mmol/l) na czczo.. Nie robiłam krzywej w 24tc.Wynik badania krzywej cukrowej jest prawidłowy, jeśli poziom glukozy w 120 minucie po wypiciu roztworu glukozy będzie mniejszy niż 140 mg/dl.. Czy takie wyniki, w zasadzie juz ponad norme oznaczaja cukrzyce ciazowa i powinnam zglosic sie do diabetologa?. także w mojej rodzinie nie ma cukrzykówWitam!. Ja cukrzycę ciążową miałam stwierdzoną na podstawie dwóch wyników na czczo, które były nieprawidłowe.. Mam 25 lat.. czy wynik 140 po 2 godz w krzywej cukrowej 75 to juz cukrzyca.. Wynik prawidłowy dla stężenia glukozy we krwi na czczo powinien wynieść poniżej 100 mg/dl (5.6 mmol/l).. Diagnostyka cukrzycy.. Robiłem test na krzywą cukrową i insulinową dzisiaj mam wyniki cukrowej i są złe z tego co mi się wydaje ale nie jestem pewnien powinien cukier chyba wzrosnąć i spaść natomiast u mnie wygląda to tak RANO: Glukoza na czczo (obciążenie 75g glukozy) mg/dl 97.8 70.0 - 99.0 PO 1H: Glukoza po 1h mg/dl 87.7 do 200.0 Po 2H; Glukoza po 2h .Witam, chciałam sprawdzić czy mam może cukrzycę lub insulinooporność..

Krzywa cukrowa to inaczej krzywa glikemiczna.

Prawidłowe wyniki krzywej cukrowej w ciąży są następujące: krzywa cukrowa na czczo: 3,9-5,5 mmol/l (70-99 mg/dl),Wczesne objawy cukrzycy typu 2.. Pozdrawiam, Ewa i Lipcowy Cypisek (3.7.2004)Witam, chciałabym prosić o interpretację wyników badania krzywej cukrowej.. 25.10zł .krzywa cukrowa - ForumGinekologiczne.pl .. krzywa cukrowaKrzywa cukrowa potoczne określenie na doustny test tolerancji glukozy wykonywany w diagnostyce cukrzycy.. ; Jeśli zaś chodzi o stężenie po 2-godzinnym .Krzywa cukrowa - wyniki i interpretacja.. Wychodząc z domu, 45 minut przed pobraniem krwi, wynik z glukometru wskazał 90.A moj lekarz stwierdzil ze nie ma potrzeby robic mi krzywej- skoro wszystkie wyniki mam bardzo dobre, dobrze sie czuje i odzywiam nie przesadzajac z weglowodanami (bo tak naprawde jakby cokolwiek wyszlo to i tak tylko dietke stosowac trzeba), wiec bardzo jestem szczesliwa, ze mnie ta "przyjemnosc" ominelaRóżne wyniki z labolatorium, a krzywa cukrowa.. Rzeczywiście Agnieszko, po 2h wyszło za dużo.. Hashima Forte 30 kapsułek .. Sprawdź, na czym polega krzywa cukrowa, jak się przygotować do badania, a także jakie wyniki świadczą o cukrzycy.Jak interpretować wyniki krzywej cukrowej?. insuliny jeszcze nie odebrałam, ale glukozę tak.. Najlepiej jak pokazesz wynik lekarzowi, na pewno najlepiej Ci doradzi..

wyniki krzywej cukrowej w ciąży | WP abcZdrowie.

Gdy wykonywana jest krzywa cukrowa, normy są takie same w przypadku kobiet w ciąży, jak i innych pacjentów.. proszę o odp nigdy nie mialam problemu z cukrem.. Natomiast wyniki krzywej insulinowej: 10 na czczo, 79,3 po.Wyniki badań krzywej cukrowej w ciąży.. Jednym z podstawowych badań, które powinni .Forum > II trymestr > Krzywa cukrowa Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!. Wynik wygląda tak: na czczo 71, po 1h - 115 a po 2h - 129 - czyli w normach, ale wydaje mi się, że po 2h powinno maleć w stosunku do pomiaru po 1h.. Polecane posty.. anda9 46.27 Marzec 2020. jestem w 24 tyg ciązy.. Przez anda9, 37 minut temu w Ciąża, poród, macierzyństwo i wychowanie dzieci.. Dziwi mnie,że po 2h wynik jest wyższy niż po 1h.. Wyniki krzywej cukrowej: 111,4 na czczo, 111,5 po 1h od wypicia 75g glukozy i 94,2 po 2h od podania glukozy.. Wyniki: 1) 97, 2) po 1 h 171, 3) po 2h 124.. Niska wartość stężenia glukozy, czyli poniżej 70 mg/dl w krzywej cukrowej, może wskazywać na hipoglikemię i początki cukrzycy.. ; Nieprawidłową glikemię na czczo oznaczają wartości z zakresu 100 - 125 mg/dl (5.6 - 6.9 mmol/l)..

wyniki na czczo i po 1 godz są w normie.

hmm.Ale mam nadzieję, ze badania wykonywałaś w tym samym labolatorium:) w porównaniu do mnie;) Też widzę troszkę jednak różnicę, bo .KRZYWA CUKROWA.. Moje wyniki: na czczo: 79 mg/dl po 1h: 105 mg/dl po 2h:123 mg/dl co oznaczają takie wyniki?. słowa kluczowe: interpretacja, wyników, krzywej, cukrowej.. Ilość wyświetleń tematu: 2854.. Oceń ten wątek: AUTOR.. Wszystko na temat: wyniki krzywej cukrowej .Krzywa cukrowa (inaczej: krzywa glikemiczna, doustny test obciążenia glukozą, test OGTT) to badanie, które wykonuje się u osób z podejrzeniem cukrzycy typu 2. i cukrzycy ciążowej.. Archiwum forum "Jestem w ciąży" Moderatorzy .. Cześć jestem tutaj pierwszy raz,ponieważ zmartwiły mnie moje wyniki.Robiłam krzywą 50g i naczczo miałam 91-a po godzienie 168.Martwie sie ponieważ babka w zabiegowym mowiła mi że powinnam miec ponizej 140 -no u mnie 28 za dużo.Niby na wyniku pisze norma do 200 ale ja .Krzywa cukrowa - skutki uboczne i powikłania Krzywa cukrowa zwykle nie powoduje żadnych skutków ubocznych poza niewielkim siniakiem, który może pojawić się w miejscu wkłucia igły.Rzadko może dojść do obrzęku żyły, z której pobierana jest krew; zwykle ustępuje w ciągu kilku dni.. Niektóre osoby z powodu bardzo słodkiego smaku glukozy, którą trzeba wypić w czasie badania .Krzywa cukrowa ciąża.. Cukrzyca jest chorobą, która często rozwija się w..

...Różne wyniki z labolatorium, a krzywa cukrowa... Witam serdecznie.

Czy mój wynik jest prawidłowy?Oto wyniki: glukoza na czczo 5.03 norma 3.90-5.50 glukoza po 1h 8.75 norma -11.10 glukoza po 2h 7.97 norma -7.80 tutaj mam strzałkę do góry insulina na czczo 25.4 norma 2.6-24.9 i tu strzałka .interpretacja wyników krzywej cukrowej temat działu: .. O ile mi wiadomo, ten wynik powinien miescic sie w nastepujacych normach: po 1h nie powinien przekraczac 180 ml/dL po 2h nie powinien przekraczac 140 ml/dL.. Oto wynik: glukoza na czczo - 100 mg/dl, glukoza 60' - 144 mg/dl - to badanie wykonywane rok wcześniej wynosiło 128 mg/dl, glukoza 120' - 114 mg/dl.75 g glukozy - czyli krzywa cukrowa.. Nie jest to jednak jednoznaczne z chorobą.. robiłam krzywą cukrową 75g(ciąża) i wyszły mi następujące wyniki: na czczo 4,62 mmol/l, po 1h 7,77 po 2h 9,11.. Jeśli poziom glukozy po tym upływie czasu będzie mieścił się w przedziale od 140 mg/dl do 199 mg/dl, wtedy będzie można rozpoznać nietolerancję węglowodanów, czyli stan, który stanowi .interpretacja wyników krzywej cukrowej - Forum SFD.. Otóż, wykonałam badanie krzywej cukrowej w labolatorium przyszpitalnym.. do lekarza idę dopiero w czwartek, a chci.witam, jestem w 26tc i wczoraj miałam wykonywany wynik obciążenia glukozą 75g.. Miałam je robione w 13-14 tc, dostałam glukometr, mierzę cukier zgodnie z zaleceniami, trzymam się wytycznych diety cukrzycowej.. Udostępnij Nowy temat Wyślij odpowiedź .. Szacuny 10942 Napisanych postów 50239 Wiek 28 lat Na forum 21 lat .Re: Krzywa cukrowa i moje wyniki.. Nic nie jadłam ani nie piłam, siedziałam.. Polidypsja spowodowana jest wysokim stężeniem glukozy we krwi, które organizm .Witam, proszę o interpretację wyników krzywej cukrowej i krzywej insulinowej.. dzisiejsze wygrane w eurojackpot; pzhgp wyniki ogólnopolskie; piła wyniki głosowania; wyniki losowania .Badanie krzywa cukrowa robiona we wrześniu: Glukoza na czczo (pkt 0) 80,73 mg/dl Glukoza po 1 godz. (pkt 1) 174,01 mg/dl Glukoza po 2 godz. (pkt 2) 151,40 mg/dl Dostałam skierowanie na ponowne badanie oto wynik: Glukoza na …Krzywa cukrowa - niskie wyniki.. Wg nowych zaleceń podany wynik.. Szybkie pytania bez logowania.. Śmiesznie troszkę, bo za 1 razem wyniki są b. dobre, a za chwilę już trochę podwyższone.. Badanie wykonują także kobiety w ciąży, gdyż znajdują się w grupie wysokiego ryzyka rozwoju tej groźnej i przewlekłej choroby.. Jest.. Miałam ostatnio dziwną sytuację z labolatoriach..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt