Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy przykład

Pobierz

Zapiszcie do zeszytu: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub legendy może przyjąć różne formy.. 1.Otwórzcie podręcznik na s.216 i przeczytajcie pierwszy akapit.Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy.. Na podstawie informacji z prezentacji napiszcie notatkę w zeszycie o tym, co jest niezbędne aby napisać opowiadanie na podstawie mitu, przypowieści, legendy lub baśni: a) Co to jest współczesna wersja baśni, mitu, legendy lub przypowieści?. Warto przeczytać, np. młodszemu rodzeństwu na dobranoc.W opowiadaniu twórczym na podstawie poznanej baśni lub legendy musimy odwołać się do utworu wskazanego w temacie wypracowania.. Dopisujemy datę do poprzedniego tematu.. Zdarzyło się to we wtorek, a może czwartek….. b) Schemat współczesnej wersji baśni, mitu, legendy lub przypowieści.. Słowa, które mogą być przydatne w opowiadaniu twórczym .Witajcie Kochani po weekendzie.. Powieść: Krzyżacy Henryk Sienkiewicz.. Czekam jeszcze na zaległe prace do wieczora.. Pracę sprawdzę i ocenię po powrocie do szkoły.. Hymn: Hymn o Miłości św Paweł.. Nawiązanie może polegać na: • przedstawieniu dalszego ciągu przygód z udziałem znanych bohaterów; • przedstawieniu innego przebiegu zaprezentowanych w oryginale zdarzeń; • napisaniu nowej wersji baśni lub legendy.. Była piękna, słoneczna niedziela….. (część 1) 1.. Jest to forma wypowiedzi, w której należy odwołać się do utworu wskazanego w temacie wypracowania..

5.Czym jest opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy?

Memory.Zredagować opowiadanie twórcze na podstawie dowolnej baśni lub legendy do zeszytu przedmiotowego.. Proszę nacisnąć również znak "!. Pomoże Ci w tym załączona prezentacja.. napisz opowiadanie twórcze na podstawie przypowieśći o synu marnotrawnym.. Przypomnij sobie, co wiesz o opowiadaniu twórczym (podręcznik str. 216).. Zapoznajcie się z tym terminem i informacjami ze str. 216 w podręczniku.. Uczniowie, Na dzisiejszej lekcji : - będziecie doskonalić tworzenie opowiadania na podstawie baśni i legendy,-uzupełnicie ćwiczenia w Zeszycie ćwiczeń na s.133-135.. 1.Przypomnij sobie jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy (podręcznik str.216) .2.W zeszycie ćwiczeń uzupełnij zadanie 4 a i 5str.2.. Można napisać kontynuację przygód z udziałem bohaterów lub napisaniu nowej, innej wersji baśni lub legendy.. W pewnym krakowskim parku, tonącym w zieleni….. Napisz opowiadanie na podstawie baśni Mrożka Śpiąca królewna.. Pewnego razu….. Przeczytaj informację, jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie poznanej baśni lub legendy.. Zwróć szczególną uwagę na informacje zamieszczone na marginesie.. brawo!. Drodzy Uczniowie, Na dzisiejszej lekcji:-przeczytacie informacje, w jaki sposób napisać opowiadanie twórcze na podstawie legendy lub baśni,-przeanalizujecie przykładowe opowiadanie,-zredagujecie notatkę o przydatnych słowach i elementach opowiadania twórczego..

Pt.Czym jest opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy?

Opowiadanie: Mira Jaworczakowa - Co się zdarzyło w szkole.. Śpiąca królewna.. Szkoła podstawowa.. Sprawdź poprawność wykonanych zadań.. że dany materiał został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.opowiadanie-tworcze 2.. Ta forma wypowiedzi cechuje się znajomością lektury (bohaterowie, wydarzenia), na podstawie której tworzy się opowiadanie, ale daje także możliwość stworzenia włas nychWspółczesna wersja baśni, legendy, mitu lub przypowieści ­ odmiana opowiadania twórczego, które przedstawia przygody przeniesionych w czasy współczesne bohaterów znanych z baśni, legend, mitów lub przypowieści.. Jest to forma wypowiedzi, w której należy odwołać się do utworu wskazanego w temacie wypracowania.. brawo!. Duuużo tekstu.. search.opowiadanie twórcze na podstawie motywów wybranej baśni lub legendy kopciuszek otrzymał od wróżki.. Słowa, które mogą być przydatne w opowiadaniu twórczym .Opowiadanie twórcze; 83% Rodzaje i gatunki literackie; 85% List motywacyjny, .. Na początek przypomnijmy sobie czym jest legenda, a czym baśń.Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy?. Wyobraź sobie, że ktoś z XXI w. natrafił na złotą rybkę z baśni Aleksandra Puszkina.. rozwiązane.. brawo!. Następnie przeanalizujcie przykładowe opowiadanie (s. 217), zwróćcie uwagę jakie elementy musi zawierać takie opowiadanie.Uczymy się pisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy..

Opowiadanie twórcze z dialogiem.

2.na razie nie będzie do napisania na ocenę ) Omawialiśmy opowiadanie na podstawie mitu lub przypowieści, dziś - baśni lub legendy.. Pewnego dnia w Warszawie….. Proszę, abyście wykonali ćwiczenia w zeszycie ćwiczeń z języka polskiego do tematuTemat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy?. Przypomnij baśń Aleksandra Puszkina pt. " Bajka o rybaku i złotej rybce"Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy?. Zapoznaj się z terminem opowiadanie twórcze na podst. poznanej baśni lub legendy - podr.. Co musisz zrobić?. Najbardziej kreatywne wybrane nowe wersje baśni i legend stworzone przez szóstoklasistów: Emilkę, Dominikę, Nikodema, Kacpra Ś. i Karola.. W pewien zwykły, jesienny poranek….. Może więc polegać na: 1) przedstawieniu dalszego ciągu przygód z udziałem bohaterów tych .Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Jest to jedna z form, która obok opowiadania na podstawie baśni lub legendy wykorzystywać będzie teksty znane uczniom z klas młodszych w nowym - kreatywnym ujęciu.Więcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019.język polski Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy: ćwiczymy umiejętności 1. brawo!. Można napisać kontynuację przygód z udziałem bohaterów lub napisaniu nowej, innej wersji baśni lub legendy..

Napisz opowiadanie twórcze na podstawie poznanej w szkole baśni lub legendy.

Wśród nich wyróżniające się wypracowanie Stasia.. :) 06.04.2020 r. Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni czy legendy?. Odczytaj i przeanalizuj przykładowe opowiadanie twórcze na s. 217.. W ciepły, sierpniowy wieczór siedziałam sama na ławeczce przed domem….3.. Na skrzydłach fantazji , Klasa 6 , NOWE Słowa na start!. Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy już za szóstoklasistami Czekam z niecierpliwością na ich prace, zwłaszcza że wprowadzić powinni do swoich opowiadań nowego - negatywnego bohatera - Koronawirusosa Notatka wizualna już do pobrania w formacie pdf już na blogu.. Wymyśl baśń będącą współczesną wersją tej historii.. Pamiętny dzień.Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy(lekcja online) 1.. Wykonaj następujące zadania z zeszytu ćwiczeń str. 133-134: 2,3,4.. Dalej.. Dramat: William Szekspir "Romeo i Julia".Na dzisiejszej lekcji nauczymy się pisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy.. Uwzględnia cechy charakterystyczne gatunku, do którego się odnosi.Dzisiaj poćwiczymy umiejętność pisania opowiadania twórczego na podstawie baśni lub legendy.. ", tam też znajdują się bardzoNapisz opowiadanie twórcze z innym zakończeniem na podstawie baśni ,legendy LUB napisz opowiadanie twórcze na podstawie baśni, legendy daje 7 punktów a za DOBRE opowiadania 15 punktówLegenda: Wanda Chotomska - Wars i Sawa.. Limeryk : Jest pewien facet w Egipcie Julian Tuwim.. Należy zwrócić szczególną uwagę w jaki sposób, pisząc, możemy nawiązać do znanej legendy lub baśni.. Przeczytaj uważnie przykładowe opowiadanie twórcze na podstawie baśni zamieszczone w podręczniku na str.217.. Proszę zapoznać się z definicją opowiadania twórczego na stronie 216 w podręczniku..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.