Kordian sprawdzian ze znajomości lektury

Pobierz

.Sprawdzian znajomości lektury "Kordian" J. SłowackiegoSprawdzian znajomości lektury "Kordian" J. Słowackiego.. Wspomnienie chlubnych kart historii to sposób na dodanie skrzydeł zniewolonym Polakom.W Polsce lektura ta ukazała się dopiero 1957 roku.. Udostępnij.. Klasa 3 Polski.. Ale jeśli chcesz w szkole dostać lepszą ocenę, radzimy bardziej się przyłożyć!Okazuje się, iż dama zainteresowana jest Kordianem głównie ze względu na drogocenne prezenty, jakich jej nie szczędzi.. Tworzeniem ludzi, którzy odegrają ważką rolę w historii.. Balladyna poczęstowała go solą i zatrytym chlebem.. Udostępnij Udostępnij wg Milena285.. Jolanta Jasiak "Lalka" Bolesława Prusa - sprawdzian ze znajomości lektury Agnieszka PopielTest z lektury.. Quiz dla znajomych o sobie samym - czy warto?Kordian idąc do sypialni cara przechodzi kolejno przez sale: a) rycerską, kolumnową, audiencyjną b) kolumnową, rycerską, audiencyjną c) audiencyjną, kolumnową, rycerską, d) kolumnową, audiencyjną, rycerską RozwiązanieKordian, młody 15-letni chłopiec, leży pod wielką lipą na wiejskim dziedzińcu, Grzegorz, stary sługa, nieco opodal czyści broń myśliwską.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Najbardziej kompletny test z lektury Akademia pana Kleksa jaki znajdziesz w sieci.. Powiązane z testem z Dzieci z Bullerbyn..

- test sprawdzajacy znajomość lektury.

Edytuj elementy.. Lektury z opracowaniem - "Kordian" Juliusza Słowackiego - RECENZJE.. Dzieci z Bullerbyn - test trudny Trudniejszy test ze znajomości Dzieci z Bullerbyn.. Test zawiera 19 pytań.. Sprawdzian z biologii klasa 6 dział 1 - Świat.. Spisek koronacyjny.. 10.Goplana zakochała się w Grabcu.. Rozwiąż test.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Dzieci z Bullerbyn Astrid Lindgren.. Część pierwsza trylogii.. Z jednej strony widać dóm wiejski, z drugiej ogród… za ogrodzeniem dziedzińca staw, pola — i lasy sosnowe .. Ze szczytu piramidy — co znaczy: z dzwonnicy — .Juliusz Słowacki, Kordian.. XCezor 2 lata temu.. Darmowe, opracowane, pełne teksty lektur, e-booki, audiobooki i pliki DAISY na wolnej licencji.Plik kordian test ze znajomosci lektury.pdf na koncie użytkownika lakhmialekhya • Data dodania: 29 gru 2014 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Ze szczytu piramidy - co znaczy: z dzwonnicy, Ze szczytu tych piramid sto wieków was widzi.". Podziel się z innymi użytkownikami swoją opinią.Balladyna razem ze swym ,,kochankiem`` Kostrynem wrócili do miasta, aby tryumfować.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Akademia pana KleksaScena V Sala koncertowa w Zamku Królewskim, w dali widać wejście do sypialni cara..

"Kordian" - test znajomości lektury.

I wten oto sposób Kostryn został otruty.. "Dajcie mi proch zamknięty w narodowej urnie, .. 10.Gdzie znajduje się Kordian, gdy zwierza się ze swej nieszczęśliwej miłości?. Kordian to dramat romantyczny autorstwa Juliusza Słowackiego.. Ta pozycja nie ma jeszcze recenzji.. Sprawdzian z geografii klasa 5 - Planeta Nowa.. Jeśli potrzebujesz opracowania bądź testu z jakiejś lektury skontaktuj się ze mną a postaram się taki .Plik kordian sprawdzian ze znajomosci lektury.zip na koncie użytkownika natwillis23 • Data dodania: 17 lut 2015Sprawdzian ze znajomości lektury "Mały Książę".. Myślisz, że dobrze znasz "Małego Księcia"?. Podobne ćwiczenia ze społeczności.. "Pan Tadeusz" - test online ze znajomości lektury w postaci Quizu Monika Kulik | 16.07.2020 11:19 Poniżej przygotowaliśmy podstawowe pytania w postaci quizu online, które mogą pojawić się na sprawdzeniu z wiedzy na temat lektury Pan Tadeusz .Książka bardzo przydatna podczas omawiania "Kordiana" w szkole.. Na chwilę zmienia zdanie, kiedy mówi on o złotych podkowach rumaka, na którym opuści zamieszkiwaną przez nich okolicę, by umknąć wierzycielom.Znajomość lektury "Sposób na Elfa".. Motyw .. Poza tekstem samego utworu czytelnik znajdzie tu szczegółowe opracowanie obejmujące między.Lektura z opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli..

Rok wydania 1834Dział - test z lektury Kordian.

Gdy dowiaduje się, że przegrał on diamenty, kochanka odrzuca bohatera.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Sprawdzian z geografii klasa 6 - Planeta Nowa.. Lektury_Szkolne Przygotowuję i opracowuję testy z lektur szkolnych, charakterystyki postaci i streszczenia.. Osadź.. 2.W jaki sposób Kordian przedostaje się ze szczytu Mont Blanc do Polski?. Utwór jest polemiką z niehonorową walką o niepodległość.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i .. "Dynastia Miziołków" test ze znajomości lektury Aneta Sobkowiak "Kłamczucha" - test sprawdzający z lektury Anna Koziarz "Kordian" - sprawdzian znajomości treści Anna Woźniak "Krzyżacy" - sprawdzian z tresci.. Skomentuj.. braku paliwa w maszynie.. Więcej.. Lotnik znalazł się na pustyni z powodu: awarii samolotu.. 8.Balladyna została trafiona przez piorun 9.Goplana była nimfą wodną.. (W oryginale - 40 wieków.). Coś tam zostało Ci w głowie, być może przejrzałeś streszczenie.. Quiz w Poczekalni.. Zawiera nieodpowiednie treści?. 30 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. 3.Język polski, Sprawdziany i testy Czy znasz Kordiana?. Trójka.. Sprawdź!. Kordian (wyznaczony do nocnej warty) próbuje dojść do drzwi, aby dokonać zbrodni, ale Strach i Imaginacja (projekcja duszy bohatera, w której odbywa się walka między obowiązkiem moralnym, nałożonym przez sumienie, i instynktem samozachowawczym)) nie pozwalają mu.Sprawdzian: 163: Tematy do przemyślenia : 164: Test ze znajomości dzieła : 166 : Bibliografia : 174: Rozwiń Zwiń..

Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy mały sprawdzian: test z lektury.

Przepowiadaniem przyszłości Kordiana.Sprawdzian ze znajomości lektury - "Kordian" J.Słowacki 1.Wymień imiona kobiet w życiu Kordiana.. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce - dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury.. Rozważaniem, jak zwieść na mroczną stronę poczciwe dusze.. Czy znasz "KORDIANA"?. Czym zajmują się złe duchy podczas otwierającego utwór przygotowania?. Zmień szablon Materiały interaktywne Pokaż wszystko.. Polub.. Gdzie znaleźć dobre quizy wiedzy w sieci?. PDF Materiały do wydruku.Rozwiąż test znajomości lektury Balladyna Juliusza Słowackiego i sprawdź jak dobrze pamiętasz wydarzenia z książki..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt