Nauczanie języka polskiego jako obcego materiały

Pobierz

Wersja kontrastowa.. Dostęp do zasobów nie wymaga logowania i jest nieodpłatny.. Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego, red. J. Lewandowski Nauczanie języka obcego a specyficzne potrzeby uczących się: oABC metodyki nauczania języka polskiego jako obcego - Seretny Anna , tylko w empik.com: 17,00 zł .. Materiały dydaktyczne do nauki języka polskiego - dla dorosłych "Z językiem polskim każdego dnia" (poziom A2 z elementami B1): .. przysługują Fundacji Nauki Języków Obcych Linguae Mundi.Programu nauczania z zakresu-języka polskiego jako języka dziedziczonego dla uczniów polskich w wieku od 13 do 16 lat (III etap edukacji) powstał z myślą o uczniach między 13. a 16. rokiem życia uczących się poza granicami kraju, dla których język polski jest językiem dziedziczonym.Komunikat Państwowej Komisji ds. Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego - Informacja o odstąpieniu Uniwersytetu Jagiellońskiego od przeprowadzenia egzaminu w sesji 30-31.01.2021 r. Miasta, w których planowane są egzaminy certyfikatowe z języka polskiego jako obcego w dniach 30-31 stycznia 2021 r.Kursy języka polskiego; Letnia szkoła języka, literatury i kultury polskiej; Semestralne studia polskie; Językowo-adaptacyjne kursy języka polskiego; Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego; Roczny kurs przygotowawczy dla cudzoziemców zamierzających podjąć studia w języku polskimW dniu 8 października 2020 roku odbyło się kolejne szkolenie metodyczne z języka polskiego jako obcego..

Podręcznik "Programy nauczania języka polskiego jako obcego.

Przegląd podręczników i programów internetowych do nauczania języka polskiego obcokrajowców.Praca: Nauczyciele języka polskiego jako obcego.. A. Dąbrowska, Wrocław 2004.. Tym razem rozmawialiśmy o tekście w nauczaniu języka polskiego jako obcego i drugiego.. Materiały z Międzynarodowej Konferencji Stowarzyszenia "Bristol", red. Pozostałe kontakty odbywać się będą poprzez platformę.. OFERTA DLA STUDENTÓW POLSKICH; OFERTA DLA STUDENTÓW ZAGRANICZNYCH; PUBLIKACJE.. Propozycja programu nauczania języka polskiego jako obcego (Waldemar Martyniuk) Grzeczność językowa w polszczyźnie cudzoziemców.. Na blogu prezentujemy metody nauczania, podręczniki, materiały multimedialne.Przydatność seriali w nauczaniu języka polskiego jako obcego jest dziś niekwestionowana.. W dobie transnarodowych migracji rozważaniom należy poddać dydaktykę kultury polskiej i języka polskiego.Studia kształcą wykładowców kultury polskiej i lektorów języka polskiego jako obcego/drugiego oraz odziedziczonego.. Marton W., Nowe horyzonty nauczania języków obcych, Warszawa 1972.. Dla młodych adeptów chińskiej polonistyki polskie seriale stanowią uzupełnienie podręcznikowej wiedzy o Polsce i Polakach i pozwalają określić stopień nabytych przez nich kompetencji.Grundbaustein Polnisch.. Główną perspektywą badawczą stała się refleksyjność.Dowiedz się więcej o praktycznych aspektach pracy nauczyciela języka polskiego jako obcego..

Przeczytaj recenzję ABC metodyki nauczania języka polskiego jako obcego.

120.000+ aktualnych ofert pracy.. Umożliwiają Słuchaczom poznanie zagadnień dydaktyki języka polskiego, w tym nauczania dzieci, z uwzględnieniem perspektywy psychologicznej i .Ewaluacja w procesie nauczania języka polskiego jako obcego.. Powiadomienia o nowych ofertach pracy.. Nauczanie sprawności rozumienia ze słuchu oraz mówienia.Cel pracy jest realizowany poprzez krytyczny opis osiągnięć związanych z N/U w zakresie kultury sensu largo (interdyscyplinarne ujęcia kultury, międzykulturowość i transkulturowość) w odniesieniu do JO - w tym języka polskiego jako obcego.. Poziomy A1-C2.. Zacznij nową karierę już teraz!Kierunek studiów: Nauczanie języka polskiego jako obcego i drugiego Rodzaj studiów: studia podyplomowe Studia niestacjonarne z wykorzystaniem: e-learningu oraz samokształcenia.. The site provides materials that can be used during lessons or for self-study.Język polski dla dzieci jako język obcy - nauka języka polskiego od podstaw.. Słowniczek obrazkowy, słówka z wymową, ćwiczenia online i do wydruku.Materiały dydaktyczne do nauki języka polskiego; Materiały dydaktyczne do nauki języka polskiego - dla dorosłych .. Wrocławska dyskusja o języku polskim jako obcym.. Tekście rozumianym jako materiał autentyczny lub preparowany, tworzony samodzielnie i przetwarzany, pisany i mówiony, czytany i słuchany.W dniu 8 października 2020 roku odbyło się kolejne szkolenie metodyczne z języka polskiego jako obcego..

Tym razem rozmawialiśmy o tekście w nauczaniu języka polskiego jako obcego i drugiego.

Wstęp Ku wielokulturowej szkole w Polsce.. Dostępne materiały obejmują nauczanie wczesnoszkolne, język polski, wiedzę o Polsce oraz historię i geografię Polski.. Psychologiczne podstawy nauczania języków obcych z uwzględnieniem problemów komunikacji międzykulturowej w pracy z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym.. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 2 grudnia 2020 r. praktyki zawodowe w kształceniu przygotowującym do wykonywania zawodu nauczyciela w roku akademickim 2020/2021 mogą być realizowane z .Lewandowski J., Nauczanie języka polskiego cudzoziemców w Polsce - monografia glottodydaktyczna, warszawa 1985.. Programy nauczania języka polskiego jako obcego przygotowane zostały dla wszystkich poziomów zaawansowania (od A1 do C2).. Została ona stworzona z myślą o nauczycielach - tych niemających łatwego dostępu do nowoczesnych podręczników i tych, którzy szukają dodatkowych materiałów, by uzupełnić i uatrakcyjnić swoje lekcje.Polski na wynos to strona przeznaczona dla nauczycieli i uczących się języka polskiego jako obcego.Na stronie udostępnione są materiały, które można wykorzystywać podczas lekcji lub do pracy indywidualnej.. Przykładowe materiały online Na plaformie e-polish.eu znajdziesz kilka tysięcy materiałów do nauczania polskiego jako obcego Na naszej platformie znajdziesz atrakcyjne materiały wysokiej jakości, które ułatwią Ci przygotowanie ciekawych skutecznych zajęć.Podręcznik internetowy do nauki języka polskiego jako obcego..

PROGRAM SZKOLENIA: Wprowadzenie do metodyki języka polskiego jako obcego oraz planowanie zajęć.

Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!. Tekście rozumianym jako materiał autentyczny lub preparowany, tworzony samodzielnie i przetwarzany, pisany i mówiony, czytany i słuchany.Założenia ogólne programu nauczania języka polskiego jako drugiego 0.. Jego Autorki bardzo pomysłowo i profesjonalnie konfigurują przekazywany materiał leksykalny i gramatyczny, zachowując rygor oraz gradację wynikającą z zaleceń .Dwusemestralne Studia Podyplomowe Nauczania Języka Polskiego jako Obcego i Drugiego są odpowiedzią na potrzeby wynikające ze współczesnej edukacji, która w kontekście globalizacji kultury wciąż ulega przekształceniom.. Każdy użytkownik ma prawo je powielać, kopiować, dystrybuować i zapisywać w formie .Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie.. WIEDZA O POLSCE W NAUCZANIU JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO .Celem Programu jest promocja języka polskiego powiązana z elementami historii i kultury Polski poprzez finansowanie przedsięwzięć budujących jakość nauczania i prestiż języka polskiego jako obcego, trwale wpływających na wizerunek Polski w świecie.. Pakiet edukacyjny z programem nauczania języka polskiego dla I, II, III etapu kształcenia to pierwszy w historii dydaktyki języka polskiego jako drugiego materiał programowy przygotowany dla polskich szkół.Dostarczone materiały zostały opracowane i dostosowane do koncepcji całości przez Zespół Redakcyjny.. Seria: Biblioteka LingVariów.Teksty i podteksty w nauczaniu języka polskiego jako obcego, red. M. Witkowska-Gutkowska i B. Grochala, Łódź 2008.. Przygotowują do pracy stacjonarnej i zdalnej w kraju lub za granicą.. W ramach Programu finansowane będą projekty, działania i inicjatywy służące rozpowszechnianiu języka polskiego jako obcego .Pierwsze spotkanie z trenerką odbędzie się online 11 stycznia 2021 r. o godz. 21:00 czasu polskiego.. Nowe programy, nowe metody, nowe technologie w nauczaniu kultury polskiej i języka polskiego jako obcego (Red. Romuald Cudak, Jolanta Tambor)"Polski jest COOL" jest obszerną i kompletną w swoim zamyśle próbą stworzenia opracowania przeznaczonego na progowy poziom nauczania języka polskiego jako obcego.. PUBLIKACJE NAUKOWE;Cudzoziemcy, którzy decydują się na samodzielną naukę, mogą na własną rękę kupić popularne podręczniki do nauki języka polskiego jako obcego, takie jak m.in. "Start", "Polski krok po kroku", "Polski Jest Cool" czy "Hurra po polsku".Platforma e-polish.eu to wyjątkowo bogate źródło różnorodnych materiałów oraz narzędzi do nauczania języka polskiego jako obcego..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt