Ile lat miała julia i romeo

Pobierz

Książka Wymiary produktu mm.. a) William Szekspir b) Jan Kochanowski c) Henryk Sienkiewicz d) Juliusz Słowacki 8) Główne rodziny to a) Monetki i Nowakowie b) Kapulet i Eskalusi c) Monetki i Kapulet d) Parysowie i Eskalusowie 9) Ile .Romeo i julia ile stron ma książka Co by tak gwałtownie.. "Romeo i Julia test" to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych osób .a) Romeo i Benvolio siłują się dla zabawy b) Matki Romea i Juli wdają się w sprzeczkę na placu targowym c) służący z domu Capuletich i Montekich prowokują się wzajemnie do walki na miecze d) Opiekunka Julii zarzuca jej ojcu że jest zbyt surowy 3) Ile lat ma Julia ?. 10.W jaki sposób pogodzili się ród Kapuletów i .TEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI LEKTURY "ROMEO I JULIA".. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".. W ten sposób ówczesny widz mógł łatwiej sobie wyobrazić sytuację, w której uczucie pomiędzy dwojgiem młodych ludzi może doprowadzić do kłopotów.Jednym z głównych bohaterów tragedii pt. ?Romeo i Julia?. Zbiór fiszek "test Romeo i Julia" to szereg pytań poświęconych dramatowi.. 4. gdzie pobrali sie pierwszy raz romeo i julia?. W czasie trwania akcji sztuki może mieć on ok. 16 lat.. odpowiedział (a) 22.04.2012 o 15:37. a) 20 b) 14 c) 15 d) 8 7) Kto napisał Romeo i Julia?. kattyahto8 i 91 innych użytkowników uznało tę odpowiedź za pomocną..

Ile lat miała Julia ?

Jakie rozwiązanie znalazł zakonnik Laurenty, by nie dopuścić do ślubu Julii i Parysa ?. Komu pierwszemu zdradza Romeo, że kocha Julię ?. Romeo i Julia William Szekspir Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Ile lat miała Julia, a ile Romeo?. Gdzie po raz pierwszy Romeo pocałował Julię ?. 8.Jak zginęła Julia?. W książce znaleźć można 5 aktów z Romea i JuliiOpracowanie zawiera.. Możesz zdobyć 20 pkt.. Przedstawia historię tragicznej miłości dwojga młodych ludzi którzy stali się wzorcami romantycznych kochanków.Wystarczy, że zajrzysz na Fiszkotekę.. Fiszki odpowiadają m.in. na takie pytania, jak: kim był Tybalt dla Julii, jak nazywał się służący Romea czy ile lat miała tytułowa bohaterka.. Ile lat miał JuliaTytułowa bohaterka Romea i Julii jest bardzo młoda - ma zaledwie czternaście lat.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań.. Był zakochany ze wzajemnością w Julii.. poleca 84 %2.. 0 0 Uważasz, że znasz lepszą odpowiedź?Julia 14,Romeo ok 16 wiek w trakcie nagrywania Julia miała 14 a Romeo 17 :)Ile lat miała Julia a ile miał Romeo?. W kim kochał się Romeo przed poznaniem Julii ?. Ile lat miał Romeo 3..

8.2.Ile lat miała Julia?

Mimo że w XVI wieku, kiedy Szekspir pisał tę sztukę, w wielu krajach Europy kobiety na tym etapie życia miały już męża i potomstwo, w Anglii przyjęte było, iż właściwym wiekiem dla kobiety na wyjście za mąż było 21 lat.. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".a) piastunka b) matka Julii c) ojciec Julii d) babcia Julii 6) Ile lat miała Julia?. Mam nadzieje ze pomoglam ;);*.. Kiedy i gdzie pobrali sie Romeo i Julia?. Na początku książki sprawia wrażenie osoby posłusznej, dystyngowanej, wrażliwej, która podporządkowuje się rodzicom.Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ ROMEO I JULIA 1.. 7jaki sposób znalazł Laurenty , aby julia nie poślubila Parysa?. heart outlined.Julia miała 14 lat, ale pojawiają się współczesne interpretacje, w których dziewczyna jest szesnastolatką (jak to ma miejsce w słynnym francuskim musicalu "Romeo et Juliette".Ile lat miał Romeo?. jest Romeo Monteki, syn możnego rodu z Werony- Montekich, którzy są skłóceni z rodem Kapuletich.. Wiem, że Julia miała 14, ale o wieku Romea albo nie doczytałam, albo po prostu nie było.. 2010-01-11 15:17:54Główną bohaterką dramatu "Romeo i Julia" jest Julia - młoda czternastoletnia dziewczyna z rodu Kapuletów.. Pamiętam, że jak przerabialiśmy tą lekturę to babka od polskiego mówiła nam, że Julia miała niecałe 14 lat, a Romeo 16.Julia miała 14 lat, a Romeo niewiadomo, nie pisze w książce ale jest tam wspomniane że Romeo był niewiele starszy od Julii, więc na polskim przyjęliśmy ze Romeo ma 16-17 lat..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt