Miłość to uczucie budujące czy niszczące

Pobierz

Potrafi pokonywać wszelkie bariery, ludzie przez to uczucie tracą głowę, zachowując się irracjonalnie.. Przyjrzyjmy się "Potopowi" Henryka Sienkiewicza.. Literackie wizerunki tego uczucia w literaturze.. Uczucie to może niszczyć, ale może też budować.. Joseph Bedier wątek ten poprowadził w taki sposób, że czytelnik jest pewien, że miłości kochanków nic nie może zniszczyć - ani śmierć, ani nieprzyjaźni im .Myślę, że dopiero następne miejsce zajmuje miłość do kogokolwiek.. motyw przewodni "Dziejów Tristana i Izoldy", przedstawiona jest jako uczucie niszczące, fatalne, ale jednocześnie silne, wieczne, łamiące wszelkie bariery.. Miłość jest tak silnym uczuciem, że zdaje się wieczna.Tęsknota w związku potrafi zarówno scementować miłosną relację, jak i doprowadzić do jej stopniowej erozji i obumarcia.. Miłość potrafi być piękna, budująca, ale bywa też przyczyną smutku i rozpaczy.. Potrafi dać radość i szczęście, ale potrafi też zrujnować człowiekowi życie, destrukcyjnie wpłynąć na jego osobowość, zabić.. rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie odwołując; Czy zgadzasz się ze zdaniem Antygony: "Słowami świadczyć miłość - to nie miłość'?. Miłość jest uczuciem inspirującym, twórczym, ale niejednokrotnie zakochani bohaterowie doświadczali klęski.Miłość Wokulskiego jest nieszczęśliwa, nieodwzajemniona i beznadziejna..

Może to być uczucie budujące lub niszczące, trudne i piękne.

Uczucie to było różnie definiowane i przedstawiane.. !To, do czego ich się użyje, zależy już jednak od niego samego, ewentualnie od obiektu jego uczuć.. Natomiast kiedy oboje ludzi darzy się uczuciem, to na pewno jest budująca, pod warunkiem, że tej miłości towarzyszy przyjaźń, zrozumienie, partnerstwo i zaufanie.Jego uczucie można nazwać zarówno niszczącym a także budującym, gdyż dzięki niemu stal się osobą znaną w wyższych sferach, lecz nigdy nie spełnił swoich życiowych planów oraz stał się człowiekiem, w którego skórze nie czuł się dobrze, naturalnie, po prostu sobą!. Choćbyśmy trzymali się wiernie podręczników, sprawowali nadzór nad sercem, postępowali zgodnie z góry ustalonym planem - wszystko to nie zda si.Rozprawka: Miłość - uczucie twórcze czy niszczące?. przez Weronika z 1000 Rozprawek "Lalka" Bolesława Prusa pojawiała się na maturze wiele razy!. Odpowiedz na to; Temat rozprawki: Witam.Bohaterowie literatury doświadczali wielokrotnie tego uczucia, najczęściej cierpiąc z miłości..

Moim zdaniem, źle ulokowane uczucie może zniszczyć.

Tematy zwracające uwagę na ten fakt mogą brzmieć: • Miłość jako siła budującą lub niszczącą życie bohaterów literackich.Miłość może być niszcząca lub też budująca.. Nieraz ludzie kochają się przez długie lata, a czasem rozstają .Miłość jako uczucie budujące i niszczące.. Spowodowało, że pomnożył majątek, by dać sobie szansę na zbliżenie się do kobiety.Miłość - uczucie niszczące, czy budujące.. Miłość bez wzajemności, może być niszcząca i nieprzyjemna.. Nieliczne chwile szczęścia z ukochaną jak spacer w Łazienkach czy czas spędzony w Zasławku są tylko złudzeniem.. Również w literaturze odnajdziemy wiele utworów poruszających tematykę miłosną.. Dlatego miłość może stanowić siłę niszczącą, może także - budującą, w każdym bądź razie: miłość to najsilniejsze uczucie znane człowiekowi.To, do czego ich się użyje, zależy już jednak od niego samego, ewentualnie od obiektu jego uczuć.. Uczucia są na początku związku bardzo intensywne, następnie nasza miłość dojrzewa i relacje stabilizują się - osiągamy wzajemne zaufanie, obdarzamy się troską.. Najbardziej znanymi są " Romeo i Julia" , "Dzieje Tristana i Izoldy" czy .W jego stwierdzeniu kryje się pewna głęboka myśl - źle ulokowane uczucie może doprowadzić do nieszczęścia i wtedy miłość pokazuje swoje niszczące oblicze..

Teoria ekonomii a polityka ekonomiczna.Czym jest miłość?

W gruncie rzeczy uczucie żywione do Justyny mogło go uszczęśliwiać.Miłość i poczucie, odczucie miłości względem kogoś to dwie różne - często mylone kwestie, co wynika z przyjętego punktu odniesienia.. W wielu przypadkach decyduje o naszych poczynaniach w życiu.Utwory pozytywistyczne, również te historyczne, opisują różne oblicza miłości.. Nie ma jednej definicji miłości, która w pełni odzwierciedlałaby to uczucie.. Najbardziej destrukcyjnym uczuciem, jakie może towarzyszyć tęskniącemu partnerowi, jest niewątpliwie zazdrość.. Izabelli Łęckiej.. Choćbyśmy trzymali się wiernie podręczników, sprawowali nadzór nad sercem, postępowali zgodnie z góry ustalonym planem - wszystko to nie zda się na nic.Z całą pewnością miłość jest uczuciem najważniejszym dla każdego z nas.. Podobnie odmienne są okoliczności, w jakich rodzi się, później rozwija każde uczucie.Miłość to uczucie twórcze czy niszczące?. Literackie wizerunki tego uczucia w literaturze.. Ludzkie intuicyjne, emocjonalne przekonanie, że miłość to uczucie wynika z tego, że miłość wyzwala silne uczucia.. Do jednych z najczęściej używanych w rozprawkach motywów jest miłość Stanisława Wokulskiego do .. Miłość jest doznaniem ponoć najpiękniejszym, lecz równocześnie najtrudniejszym..

Ale nie to stanowi jej istotę.Miłość - uczucie niszczące, czy budujące.

4 maja o .Kurs pisania rozprawki - zdaj maturę z języka polskiego!. Wszystko zależy od obiektu westchnień i od sukcesów w tejże sferze uczuciowej.. Coelho pisze też, że: "Miłość jest pełna pułapek.Odpowiedź na: Czy miłość jest uczuciem niszczącym czy budującym?. Ktoś kiedyś powiedział, że od miłości do nienawiści tylko jeden krok.. Paulo Coelho napisał w jednej ze swych powieści, że: W miłości nie ma żadnych reguł.. "Miłość jest uczuciem pozytywnym, uczuciem silnym, uczuciem tak prawdziwym, że dla kogoś kto kocha, wyzbycie się miłości jest tak samo niemożliwe, jak zamach na własne życie - powiedział Van Gogh, patrząc na delikatny woal fioletowych wzgórz, które błyszczały jak śniedź w porannej poświacie słońca.Czy miłość może po prostu się skończyć, czyli czym jest to uczucie i jak działa?. Uczuciem potrafiącym dać radość i szczęście, ale też potrafiącym zabić.. Marzenie o Izabeli było motorem do działania dla bohatera.. Paulo Coelho napisał w jednej ze swych powieści, że: "W miłości nie ma żadnych reguł.. Miłość jest najsilniejszym z możliwych uczuć.. Oba rodzaje tego uczucia pojawiają się w utworach pozytywistycznych.. Podobnie, gdy zaznawszy jej, odwracamy się od niej plecami idąc za innym uczuciem.. Tak naprawdę nikt z nas nie wie, czym jest miłość i ile ma imion.. Jak pamiętamy z lektury nie była to miłość szczęśliwa.Rozprawka miłość to uczucie twórcze czy niszczące 4 marca 2021 13:32 Teksty No i własnie jakie by tu podać przykłady bo o miłosci jest mase książek.Istnieje wiele rodzajów miłości, każdy z nich wyróżnia się czymś innym, ale jest równie ważny w życiu człowieka.sciaga.f2y.org - ściągi dla wszystkich: Miłość budująca i miłość niszcząca na podstawie "Nad Niemnem", "Lalki" i "Popopu" Nie można ogołocić miłości z uczuć i tego, co jej towarzyszy.. Nie mając bezpośredniego kontaktu z drugą osobą, często wyobrażamy ją sobie mimowolnie w .Istnieją różne odmiany miłości.. Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do; Rozprawka Miłość-uczucie twórcze czy niszczące?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt