Do podanych wyrazów dopisz słowa o podobnym znaczeniu z rz

Pobierz

W wolnym czasie lubię podróżować i udzielam się w schronisku dla zwierzątPopatrz na rysunki i wpisz odpowiednie wyrazy w poszczególnych polach - ćw.4 str.109 - Do każdej pary wyrazów dopasuj jeden o podobnym znaczeniu(zawierający "ż" niewymienne)dopisz do podanych wyrazow wybrane z ramki wyrazy o podeobnym znaczeniu.. Wymień jak najwięcej wyrazów pokrewnych do słowa złosc .. cienki - gruby.. Z wykształcenia fizyk.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. 6 Zadanie.. Karty ćwiczeń.. żuk , żak.. baszta- wielki- istnieć- kazał-.. - MidBrainartSynonimy - dopasuj do siebie wyrazy o podobnym znaczeniu.. buntować-.. 1.hałas - _w________ 2. dorosły - _d________ 3. nieladny - _b______ 4. zerknac - _s__________ 5. zawolanie - _o______ 6. posluszny - _g____ 7. zdarzenie - _p_______ 7. ocieplic - _o_________ 8. spogladac - _p_____ 9. pudelko - .1. np.: zły- niedobry - Odrabiamy.pldopisz do podanych wyrazow wybrane z ramki wyrazy o podeobnym znaczeniu Z podanych sylab ułóż i odczytaj słowa Boga skierowane do kobiety i mężczyzny .. Klasa 3 Polski.. wyrazy o podobnym znaczeniu z "ż" kl.6 Połącz w pary.. zimny - ciepły.. Wpisz do tabelkiwyrazy ponizej waza,talerzyk,szlachecki,porcelana,ozdobic,talerz,dzban,skarbiec .. 6 zadanie 9 str 115 Ułóż hasło reklamowe wybranego produktu ukazanego na zdjęciach możesz w nim wykorzystać podane wyrazy i zwroty lub inne słowa z przeczeniem .Dopisz wyrazy o podobnym znaczeniu zawierające partykułę nie..

... Do podanych wyrazów dopisz wyrazy... 5 Zadanie.

Do podanych wyrazów dopisz słowa o podobnym znaczeniu z rz po spółgłoskach .dla ułatwienia zapisano pierwsze litery szukanych wyrazów .. Do diagramu A wpisz kolejno wyrazy które z przeczeniem nie piszemy łącznie a do diagramu B wpisz kolejno wyrazy które z przeczeniem nie piszemy oddzielnie .. Jakie inne słowa mogą zastąpić wyraz Adam ( lektura szatan z siódmej klasy) ma być wyrazów 40 lub .Do podanych wyrazów dopisz nie mniej.. 4 Zadanie.. Odpowiedź została zedytowana [Pokaż poprzednią odpowiedź] żal, żywy, żur, żartować, żyto, żenić się, wypożyczalnia , żółty, życzenie, żreć, .dopisz do podanych wyrazow wybrane z ramki wyrazy o podeobnym znaczeniu Napisz stopień wyższy przymiotników z ramki we właściwych miejscach są po 3 wyrazy bad , beautiful , big , cute , diffcult , far , fast , friendly , good , happy , hot , intelligent , large ,…Do podanych niżej słów dopisz wyrazy o podobnym znaczeniu.. roz: umyślnie.. posłuszny - gWyrazy z rz w zakończeniach.Poszukaj wyrazów o podobnym znaczeniu.. polski jako obcy.. Wyrazy o szkole Koło fortuny.. zbliżać sie-.Do podanych Ž niewymienne.. baszta wielki istnieé - kazaé wyrazów dopisz stowa o podobnym znaczeniu zawierajqce czarodziejka — jedzenie dozorca smutek Znajdž na ilustracji co najmniej 7 elementów, których nazwy zawierajq Ž niewymienne.. Zastosuj jak najwięcej wyrazów z rz i ż.dopisz do podanych wyrazow wybrane z ramki wyrazy o podeobnym znaczeniu..

Klasa 6.Do podanych wyrazów dopisz słowa o podanym znaczeniu zawierające ż niewymienne.

- zawierające ż wymienne załoga, kompania, zastęp - drużyna ( ale to z jest niewymienne ) z ż wymiennym nic mi nie przychodzi lokaj, ordynans, kamerdyner - służalec (wymienia się na sługa) tasiemka, lamówka, aksamitka - wstązka (wstęga) publikacja, podręcznik, lektura - ksiazka(księga) znajoma, przyjaciółka, towarzyszka .Liczba wyników dla zapytania 'wyrazy o znaczeniu przeciwstawnym': 10000+.. wyrazy to posłuszny-g zdarzenie-p ocieplić-o spoglądać-p pudełko-sDo podanych wyrazów dopisz słowa o podobnym znaczeniu z rz po spółgłoskach.. PODRĘCZNIK SŁOWA NA START ĆWICZENIE MÓWIĘ I PISZĘ POPRAWNIE STR 70 .. 6 Zadanie.. podejrzliwie - pominąć - zabroniony - konieczny - zapamiętać - bałagan - roztargnienie - nudno - sprzeciwić się - przeoczenie - Rozwiązanie zadania 5 z książki Nowi Tropiciele.. Dopisujemy wyrazy o podobnym znaczeniu: kolega - przyjaciel, kumpel, kompan, towarzysz, druh.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Synonimy czyli wyrazy o podobnym znaczeniu Krzyżówka.. wesoły - smutny.. Proszę o POMOC :D Słowa: Bądz ,płod,cie,i,ni,żaj,roz,mna,się.. dzielenie się-.. 8 Zadanie.. Sformułuj definicje wyrazów: np. apatyczny- człowiek przygnębiony, czujący niechęć do życia pesymista-tolerancyjny-pedant-choleryk-subtelny-erudyta-melancholik-sangwinikDo podanych wyrazów dopisz wyrazy o podobnym znaczeniu z przedrostkami..

Odpowiedz.Do podanych słów dopisz wyrazy o przeciwstawnym znaczeniu.

pięknie - ładnie, widowiskowo, ślicznie, cudnie, fantastycznie.. 5 Zadanie.. , cie .dopisz do podanych wyrazow wybrane z ramki wyrazy o podeobnym znaczeniu.. -wycieczka.. 1.pielęgniarka,ukłucie,igła - 2.sklep,obsługa,człowiek- 3.burza,piorun,hałas- 4.woda,para,czajnik- - Zapytaj.onet.pl -.. mały - duży.. Besserer Unterricht im HandumdrehenZapisz odpowiednie synonimy podanych wyrazów.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. - Wyrazy o znaczeniu przeciwnym - Antonimy - dopasuj do siebie wyrazy o przeciwnym znaczeniu.. Napisz krótlq historyjkq pasujqq do ilustracji.. Do podaneg wyrazu dopisz wyrazy o podobnym znaczeniu zaczynające się na NIEPrzykłady kłamstwo - NIE+rzeczownik!. odkodować-.. Proszę czekać.. 0 ocen | na tak 0%.. Ociemniały - Opublikowany in category Polski, 02.09.2020 >> .. Do podanych wyrazów dopisz słowa o znaczeniu przeciwnym: dodatni-ascetyczny-tolerancyjny-właściwy-2.. Klasa 1 Polski czytanie gramatyka.. Pogodny, ciekawy, wesoły, pięknyOpracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. wg Ewamlynek.Do podanych wyrazów dopisz słowa o przeciwnym: znaczeniu, zamożny, skąpy, pyszny, egoistyczny, zły, zachłanny, bezduszny - MidBrainartPrzykłady kłamstwo - NIE+rzeczownik!.

do wyrazu "miły" dopisz przymiotnik o podobnym znaczeniu z wyrazem "nie".

Wykorzystaj znalezione nazwy zŽ i je podkrešl.Na podstawie podanych wyrazów skojarz i zapisz słowa z rz po spółgłosce.. Przykłady: zł (złoty), gr (grosz).. Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Do podanych wyrazów dopisz słowa o podobnym znaczeniu z rz po spółgłoskach.Dla ułatwienia zapisano pierwsze litery wyrazów.do podanych wyrazów dopisz słowa o podobnym znaczeniu z rz po spółgłoskach .dla ułatwienia zapisano pierwsze litery .Do podanych wyrazów dopisz słowa o podobnym znaczeniu z rz po spółgłoskach.Dla ułatwienia zapisano pierwsze litery wyrazów.. do podanych wyrazów dopisujemy wyrazy o znaczeniu przeciwnym: wysoki - niski.. młody - stary.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Home.Do podanych wyrażów dopisz słowa o podobnym znaczeniu zawierające ż niewymienne wyrazy : baszta,wielki,istnieć,kozać,jedzenie,dozorca i smutek daje najodpowiedział (a) 19.11.2009 o 17:35. żal, żywy, żur, żartować, żyto, żenić się, wypożyczalnia , żółty, życzenie, żreć, żuraw, żniwo, żakiet, żyletka, żorżeta, żongler, żyrować , reżyser , żaba .. Dla ułatwienia zapisano pierwsze litery szukanych wyrazów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt