Sprawozdanie że zdalnego nauczania w przedszkolu

Pobierz

Każdego dnia czeka na Dzieci nowy zestaw zadań.. W zaistniałej sytuacji wielu nauczycieli próbuje poradzić sobie z nowym wyzwaniem, jakim jest przejście na nauczanie on-line.. 2 ) Wypełnienie dziennika wirtualnego i w ramach sprawozdania z realizacji zadań i odesłanie do dyrektora lub wicedyrektora Przedszkola w każdy poniedziałek.. 09-213 GozdowoZachęcamy do zaglądania w nasze przedszkolne okienka grup.. Najlepsze efekty daje praca systematyczna!. Dlatego przedstawiamy zestaw źródeł, z których możecie Państwo skorzystać podczas zabawy z dziećmi.. Wszelkie wątpliwości co do formy, trybu czy treści nauczania uczniowie na bieżąco zgłaszają nauczycielom (samodzielnie lub prosząc o pośrednictwo rodziców).SPRAWOZDANIE Z PRACY DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZEJ Z I SEMESTRU DZIECI 6‑LETNICH W ROKU SZKOLNYM 2018/2019 - GRUPA KOTKI.. Pobawmy się trochę ze zwierzątkami z wiejskiej zagrody.. Myślę, że to, co zostało uwzględnione w arkuszu, będzie przydatne nie tylko nauczycielom przedszkola, ale także nauczycielom szkolnym.. ", jest też .SPRAWOZDANIA, EWALUACJA, PODSUMOWANIA w przedszkolu • pliki użytkownika jo-chom przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Roczna analiza pracy wychowawczo dydaktycznej.doc, Sprawozdanie z pracy dydaktyczno wychowawczej 2.docxKLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH Akceptuj Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne .DRODZY RODZICE!.

Praca zdalna w przedszkolu.

Sądzę, że mogą być one trochę kontrowersyjne, mimo to chciałabym się nimi podzielić.. Związek Nauczycielstwa Polskiego jest sfrustrowany i oczekuje konkretnych decyzji od Ministerstwa Edukacji Narodowej (Zobacz: Zdalne nauczanie do 26 kwietnia.W zależności od wieku i stopnia samodzielności w korzystaniu z narzędzi do kontaktu zdalnego - organizują naukę własną w domu.. Wymieniłam wiele wad i niedoskonałości zdalnego nauczania i wychowania dzieci w wieku przedszkolnym.Edukacja zdalna w związku z epidemią COVID-19 rozpoczęła się niespodziewanie.. Grupa "Kotki" w roku szkolnym 2018/2019 liczy 29 dzieci: 12 dziewczynek i 17 chłopców.. Prowadzona jest przez Izabelę Woźniak, Martę Akus.Sprawozdanie z pracy w grupie 3-4-latków za rok szk.. 2.Jeśli chodzi o dokumentowanie pracy przedszkola, to czy może być robione przez nauczycieli tygodniowe sprawozdanie z tego co podawali dzieciom do zrobienia itp?W nowym rozporządzeniu wyraźnie zaznaczono, że za organizację zdalnego nauczania odpowiada dyrektor.. Na swój sposób - robimy to samo, zmienia się jedynie treść i zakres zagadnień.. Bądźcie z nami!. Pozdrawiamy nasze przedszkolaki !. Kiedy zdalne nauczanie wchodzi w życie?Już widzimy, że zajęcia online cieszą się ogromnym zainteresowaniem - zdalne przedszkole działa od poniedziałku, a z każdym dniem z zajęć korzysta coraz więcej chętnych.Nauczanie zdalne w praktyce..

Jak powinno więc wyglądać nauczanie zdalne w przedszkolu?

Wielu z nas jest przerażonych - "Jak to robić?. Zatem decyzje w zakresie wprowadzenia metod i technik kształcenia na odległość lub innego sposobu realizacji zadań szkoły w okresie zawieszenia funkcjonowania jednostek oświaty podejmuje właśnie dyrektor (§ 1 rozporządzenia MEN).. Praca dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńcza i jej efekty Grupa 3-4-latków liczyła 21 osób (6 dziewczynek i 15 chłopców, a pod względem wieku 11 4-latków, 9 3-latków i 1 2-latka).. 2011/2012 Przedszkole Gminne w Skawie 1.. Trudy nauki online rozumieją wszyscy, jednak przedszkolaki są wyjątkowo wymagającą grupą.. Na pewno pomogą one przetrwać ten trudny czas.. Praca dydaktyczno-wychowawcza obejmowała realizację treści zawartych w "Podstawie programowej wychowania .Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 20 marca 2020r.. Przez cały czas byłam w stałym kontakcie telefonicznym i e-mailowym z rodzicami.Możesz skorzystać z tych samych narzędzi, ale pamiętaj, że część jest płatna, więc tu też apel do MEN - zamiast kolejnej deformy wyciągnijcie wnioski z tej cennej lekcji.. Nikt nie jest w pełni zadowolony z sytuacji, w której przyszło nam nauczać i uczyć się zdalnie.ZDALNE NAUCZANIE PONIEDZIAŁEK TEMAT TYGODNIA: PRACA ROLNIKA Witamy kochane " Foczki "!.

Ostatecznie ...Edukacja zdalna w przedszkolu - czy to nam wychodzi?

Św. Jana Pawła II w Gozdowie .. Pod uwagę należy wziąć także fakt, że nie powinny on zbyt wiele czasu spędzać przed komputerem.. Czy możemy wpisywać w dzienniku przedszkola: datę i zdalne nauczanie w tych dniach, kiedy taka sytuacja ma miejsce?. Moja pierwsza myśl w odniesieniu do edukacji zdalnej w przedszkolu była prosta Padlet lub Dysk Google, możecie też przenieść lekcje na YouTube.. Wiem, że to trochę absurdalne chwilami.W czasie zdalnego nauczania na bieżąco analizowałam rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej, Kuratorium w Szczecinie oraz wytyczne i zalecenie w tej dziedzinie.. Urzędnicy określili w nim m.in. kto będzie .Nauczanie zdalne w przedszkolu jest nie lada wyzwaniem.. W razie pytań i wątpliwości, w tym trudnym czasie, kontakt z wychowawczyniami grup telefoniczny lub mailowy, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.Jeżeli w nauczaniu zdalnym masz również zajęcia wyrównawcze, korekcyjno-kompensacyjne, logopedyczne bądź rewalidacyjne, to postaraj się z nich korzystać - pamiętaj, że ich celem jest pomóc ci w trudnościach.. W menu naszej strony należy znaleźć zakładkę Nauczanie zdalne, kliknąć i wybrać właściwą grupę.. zobowiązane do realizacji podstawy programowej za pomocą technik i metod .h..

Zgodnie z założeniami podstawy programowej realizowałam program nauczania dla klasy II.

Problem w tym, że na prywatnym sprzęcie nie posiada .1.Jak dokumentować obecności dzieci w przedszkolu?. Tylko w ten sposób bowiem dyrektor otrzyma rzetelną informację na temat tego, jak e-learning sprawdza się w placówce, którą zarządza.W rozporządzeniu widnieje informacja, że uczniowie powinni wrócić do szkół 26 kwietnia, lecz wszystko wskazuje na to, że lekcje będą dalej odbywać się w domach.. Decyzyjna w tym zakresie nie jest więc rada .Drodzy Rodzice!. ul. Krystyna Gozdawy 21.. Zagościła w przedszkolach, szkołach na uczelniach wyższych i bardzo trudno określić, kiedy się zakończy, ponieważ uzależniona jest od sytuacji epidemiologicznej, która ulega ciągłym .W tej sytuacji niezbędne wydaje się raportowanie o przebiegu zdalnego nauczania przez nauczycieli (należy jednak zaznaczyć, iż decyduje o tym tylko i wyłącznie dyrektor placówki oświatowej).. 2.W związku z zamknięciem szkół i koniecznością przejścia na zdalne nauczanie mam kilka refleksji.. Nie marnujecie tego czasu .. W związku z zaistniałą sytuacją spowodowaną pandemią wirusa COVID-19 zgodnie z wytycznymi MEN dotyczącą organizacji zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem metod, a także technik kształcenia na odległość - zdalne nauczanie, wychodzimy naprzeciw i zachęcamy do korzystania z udostępnionych materiałów.Publiczne Przedszkole im.. "Jestem bliska obłędu" .. że ze później jeszcze musi napisać sprawozdanie z tego, co zrobiła.. Czas, kiedy zamknięte są placówki oświatowe, to czas trudny, ale spróbujmy go dobrze wykorzystać.. Wzór graficzny Wirtualnego Dziennika stanowi zał.Zdalne lekcje będą również dla przedszkolaków?. Proszę pamiętać, że warto nieprzerwanie ćwiczyć samodzielność, umiejętności komunikacji, panowania nad emocjami - wiele z tych kompetencji kreuje nam .1)Sporządzenie Tygodniowego zakresu treści do zdalnego nauczania - zał.. Dla jednych z dnia na dzień, dla innych z tygodnia na tydzień.. -- "W zagrodzie" - dzieci naśladują ruchy i głos danego…- Uczestniczyłam w wielu webinariach online, m.in. "Genialne pomysły na lekcje z dziećmi", "Pierwsze kroki z narzędziami Google na lekcji ONLINE", "Specjalne potrzeby edukacyjne w edukacji zdalnej" - Szukałam i opracowywałam materiały i gry z których można korzystać na zajęciach zdalnych.Drodzy Rodzice!. Z dniem dzisiejszym ( czwartek 19.03.2020) rozpoczęliśmy w Naszym Przedszkolu zdalne nauczanie.. Życzymy dużo zdrówka !.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt