Opracowanie lektury dziewczynka z zapałkami

Pobierz

Zresztą nikt też nie zwracał uwagi na spacerującą dziewczynkę z zapałkami.a) klapki b) kalosze c) sandały d) była bosa 9) Co dziewczynka zobaczyła jak odpaliła pierwszą zapałkę?. Dziewczynka usiadła pod murem.. Mimo mrozu i śniegu, chodzi boso.Test dla tematu: Dziewczynka z zapałkami (H. Ch.. Zrezygnowana usiadła pod murem i zaczęła zapalać zapałki, by choć trochę się ogrzać.. Skuliła się i, aby się rozgrzać, zapaliła jedną zapałkę.. Wystarczy wspomnieć choćby postać Harego Pottera czy "Opowieści z Narnii".. Staruszka z miłością patrzała na wnuczkę, uśmiechała się do niej.. Śmierć dziewczynki.. a) ciepły, żelazny piec b) jasny pokój nakryty obrusem c) babcię d) niebo Dziewczynka z zapałkami- znajomość lektury testDziewczynka z parku - streszczenie utworu Barbara Kosmowska.. — O, weź mnie, babciu!. Ubrana jest brzydko i ubogo.. Z innych, jasno oświetlonych domów rozchodziły się smakowite zapachy świątecznych potraw.. Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi.Znów zapłonęła zapałka i w świetle, które zajaśniało, dziewczynka ujrzała tę najdroższą babunię, całą jaśniejącą ciepłym, łagodnym blaskiem.. Wpisz informacje dotyczące lektury.Recenzja Dziewczynki z Szóstego Księżyca Do świata literatury, także dziecięcej w ostatnich latach wkroczyły czary i magia..

zobacz co wiesz o bajce dziewczynka z zapałkami.

Calineczka i inne baśnie (lektura z opracowaniem)Każdy z nich ma swoje kłopoty i z czasem zdradzają sobie wzajemnie swoje największe sekrety.. Zdobywaj obserwujących.. Czas trwania zajęć: 90 min Ośrodek tematyczny: Niedługo święta Bożego Narodzenia Temat dnia: Pomogę dziewczynce z zapałkami Treść zajęć edukacyjnych: stosunek do osób potrzebujących pomocy,Staruszka z miłością patrzała na wnuczkę,uśmiechałasiędonie .. Przez ulice zasypane śniegiem, w zmroku idzie dziewczynka bosa, z gołą głową i coś niesie w fartuszku.. AndersenCzyta: Paweł SiwiakRealizacja: Fundacja Słowo i Kropka 2020Wesprzyj nas na Patronite: zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. - bombki, - zapałki, - kartki świąteczne, - stroiki 2.Jakie buty miała dziewczynka?. Tytuł.. Dodawaj wpisy.. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Dziewczynka z parku Barbary Kosmowskiej znajdziecie na .Plik Dziewczynka z zapałkami.docx na koncie użytkownika gosia176i • folder Dziewczynka z zapałkami • Data dodania: 7 lis 2012Napisz recenzję o produkcie: Dziewczynka z zapałkami Twoja ocena.. — zawołało dziecko.. Jeremiasz mówi o chorobie, a Andzia o ostatnich słowach rodzica przed śmiercią.. "Tak lepiej - niech ten ogień płonie.. Jedną z powieści, która realizuje ten nurt jest "Dziewczynka z Szóstego Księżyca" włoskiej powieściopisarki - Moony Witcher.Dziewczynka z zapałkami (duń..

Andersena pod tytułem "Dziewczynka z zapałkami".

Sprawdź swoją wiedzę!Wypracowanie z języka polskiego stanowi streszczenie baśni H. Ch.. Quizy Os. .. TEST Z LEKTURY: "Opowieści z Narnii.. W jej płomieniu pojawił się piec, którego ciepło rozgrzało ją, ale wkrótce wraz ze zgaśnięciem płomienia zapałki piec zniknął.J.. - parę groszy, - dużo pieniędzy, - kilka banknotów, - nic nie zarobiła 4.Kiedy .Wersja lektury on-line dostępna jest na stronie wolnelektury.pl.. Jedną ręką podtrzymuje fartuszek, w którym leżą zapałki, w drugiej trzyma ich wiązkę.. Nikt jednak nie zwracał na nią uwagi.. TwórzPorządkujemy plan wydarzeń: 5.. — O, babciu, weź mnie z sobą!. Piękne, jasne włosy spływają jej na ramiona, podwijając się na końcu.. Dodaj recenzję.. Korzystaj na komputerze, smartfonie, tablecie i czytniku.daisy5" DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI "Opowieść ta opowiada o małej dziewczynce której zmarli rodzice została jej tylko babcia i pewnego dnia miały pojechać do miasta miała wielkie marzenia.Była zima jechały drewnianą przyczepą do której był przyczepiony koń ( chyba Maksimo. ). Andersena pod tytułem "Dziewczynka z zapałkami", przerabianej w szkole podstawowej.. Recenzja.. Opinie naszych użytkowników.. Szukaj.. Jest to bardzo wzruszająca opowieść o małej dziewczynce, która żyła w ubóstwie i nędzy.. To cała historia.Dziewczynka nie sprzedała ani pudełka i nie zarobiła ani grosza..

— O, weź mnie, babciu!Dziewczynka z zapałkami tłum.

14 — O, babciu, weź mnie z sobą!. Widok nakrytego stołu po zapaleniu drugiej zapałki.. Okazuje się, że przyjaźń może zniwelować lub choć odrobinę zmniejszyć bolączki każdego dnia.Dziewczynka z zapałkami.. Zarejestruj się!. Poniższe wypracowanie stanowi charakterystykę dziewczynki, tytułowej bohaterki baśni H. Ch.. Na sąsiedniej stronie drukujemy opracowany przez Katarzynę SOKÓŁ ze Szkoły Podstawowej w Rzymkowicach test sprawdzający stopień zrozu­mienia .. test Baśnie lektury dla dzieci lektury książki dla dzieci literatura dziecięca lektury szkolne quiz test wiedzy Dziewczynka z zapałkami Baśnie Andersena .dziewczynka z zapałkami Data 05-06-08 Typ O-opowiadanie Kategoria Psychologia/Fantasy/- Rozmiar 8 kb Czytane 21919 Głosy 1 Ocena 5.00 Zmiany 05-07-09 .. Syknęła z bólu i wypuściła zapałkę z ręki. ". zobacz co wiesz o bajce dziewczynka z zapałkami.. Zapisuj ulubione.. Wędrówka bosej dziewczynki po ulicach.. Cecylia Niewiadomska .. Ocena ogólna.. HANS CHRISTIAN ANDERSEN Dziewczynka z zapałkamiDziewczynka z zapałkami - charakterystyka postaci H. Ch.. Lew, czaro.. Obserwuj autorów.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Dziewczynka z zapałkamiLektury, które możesz mieć zawsze przy sobie.. Ostatni dzień roku skończy się niedługo.. Próba ogrzania rąk ogniem z zapałki.. Drżącą z pośpiechu i mrozu rączyną zapaliła dziewczynka całe pudełko od razu, tak"Dziewczynka z zapałkami" Historia ta opowiada o małej dziewczynce, która wędrowała zziębnięta i bosa przez miasto, próbując sprzedać zapałki..

Te zapałki są mną.Dziewczynka z zapałkami - H. Ch.

Jej jedyną pracą było sprzedawanie zapałek.,,Dziewczynka z zapałkami"- karta pracy 1.Co sprzedawała bohaterka opowiadania?. Odpoczynek w kącie między domami.. Zapalenie pierwszej zapałki i widok rozgrzanego pieca.Najbardziej kompletny test z lektury Dziewczynka z zapałkami jaki znajdziesz w sieci.. Den Lille Pige med Svovlstikkerne) - jedna z najbardziej znanych baśni Hansa Christiana Andersena.Została napisana prozą i wydana po raz pierwszy w 1845 r. Stanowi inspirację dla wielu twórców filmów fabularnych, animowanych, musicali, kompozytorów a także dla poetów i pisarzy.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Jest to bardzo wzruszająca opowieść o pewnej biednej dziewczynce, która w zimną sylwestrową noc sprzedawała zapałki.Klasa III Opracowanie i prowadzenie zajęć: Lidia Kałuża Data prowadzenia zajęć: 21.12.2005r.. — zawołało dziecko.. - pantofelki, - klapki, - kalosze, - była bosa 3.Ile pieniędzy zarobiła dziewczynka?. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. Dziewczynka nie zwracała nawet uwagi na padające na jej piękne złote włosy płatki śniegu.. Wygląd: Jest chuda i wątła.. Dlaczego bosa?. Zatrzymały się na chwilę, babcia poprosiła wnuczkę żeby napoiła końa dziewczynka odrazu się .Ćwiczenia dla dzieci szkolnych w oparciu o baśń .. Zimno było, śnieg padał, ściemniało się coraz bardziej, wieczór się zbliżał.. Spotkanie ze zmarłą babcią.. Otrzymuj osiągnięcia.. Ten utwór nie jest chroniony prawem autorskim i znajduje się w domenie publicznej, co oznacza, że możesz go swobodnie wy-korzystywać, publikować i rozpowszechniać.. Ja wiem,żetyznikniesz,skorozapałkazgaśnie, akzniknąłpiecciepły,gęśichoinka.O,nie znika ,babciu!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt