Pisownia wyrazów z ch i h genially

Pobierz

wg Agnieszkowapocz.. Klasa 4 Polski.. Zapoznajcie się z informacjami zapisanymi na kolejnych slajdach.. kliknij w każdej linijce na powtarzający się wyraz.. każdy wyraz z trudnością ortograficzną - zapisz go poprawnie wybierając litery z klawiatury.. s ch ować głowę.. Klasa 4 Polski.. Zasady zapiszcie w zeszycie, a nastepnie wykonajcie ćwiczenia.. Wykonaj ćwiczenie w aplikacji LearningApps.. Drogi Uczniu, obejrzyj .PISOWNIA H i CH.. Wypisz wszystkie znane Ci imiona zaczynające się literą H (zaznacz kolorem literę H).. Pisownia "ż" - podaj właściwą zasadę.. Zapoznaj się z zasadami pisowni "ch" i "h" w wyrazach, a następnie przepisz notatkę do zeszytu.. Wykonaj interaktywne ćwiczenia.. Klasa 1 Polski Ch ch.. Wybór poprawnego znaku jest tym trudniejszy, że nie funkcjonuje .Wyrazy z "rz", "ż", "ch" i "h" - wisielec Wisielec.. Dzisiaj powtórzymy zasady piswni "h ".. Pogrupuj wyrazy zgodnie z ich pisownią.. by annakawka323_81618.. "Ch" piszemy, gdy: - wymienia się w innych formach tego samego wyrazu lub w innych wyrazach na: sz - Ch piszemy po literze s np.: schab, schody, wschód.Strona 4 z 7 Często zaglądaj do zeszytu i powtarzaj te zasady pisowni!. Udostępnij Udostępnij wg Martakamraj1.. Żpiszemy, gdy wymienia się w innych formach tego samego wyrazu lub w innych wyrazach na:g, dz, h, z, ź, snp.. Klasa 5 Ortografia Polski.Zgodnie z zasadami pisowni, wstaw w lukęRozwiąż quiz Eduelo i sprawdź swoją wiedzę ze szkoły..

Pisownia wyrazów z CH i H DRAFT.

być w podobnej sytuacji jak ktoś inny.. 01.Utrwaliszzasady pisowni z ó, u rz, ż oraz ch i h. 02. udawać, że się czegoś nie widzi, tchórzyć.. Wymienia się na sz w wyrazach pokrewnych lub- Ó piszemy w wyrazach zakończonych na: -ówna - Ó piszemy na początku wyrazów: ósemka, ósmy, ów, ówczesny, ówcześnie, ówdzie.. Zasady pisowni "h" i "ch" Przebij balon.. Dobierzesz przysłowia z wyrazami z trudnością ortograficzną.. Rozróżnienie na dwa oznaczenia graficzne nie ma związku z odmiennym sposobem wymowy i wynika z zapożyczeń zewnętrznych.. Wróć do informacji o e-podręczniku Wydrukuj Zapisz jako PDF Udostępnij materiał.. rz czy ż - zaznacz.. Rozwiąż quiz na eduelo.pl i zbierz jak najwięcej punktów!Pun.Pisownia wyrazów z "ch" i "h" a year ago by .. Odnajdź w wykreślance słowa, w których pojawia się CH lub H. Następnie w zeszycie zapisz pięć zdań, w których użyjesz jak największej liczby .Witajcie,na dzisiejszych zajęciach przypomnimy oraz utrwalimy zasady pisowni wyrazów z "ch" i "h".. Wykonasz ćwiczenia interaktywne.. H piszemy:Mucha choruje, hiena harcuje, czyli o ch i h - Zintegrowana Platforma Edukacyjna.. "rz" po .Więcej prezentacji i quizów na: że wiesz już, o co w tym chodzi?. połącz w pary dwa wyrazy.. Spółgłoska zapisywana w języku polskim jako CH lub H jest głoską szczelinową, tylnojęzykową, bezdźwięczną..

Pisownia wyrazów z "ch" i "h" Teleturniej.

ZADANIA DO WYKONANIA.. Koło języka polskiego Temat: Utrwalenie zasad ortograficznych.. Czekają tam na Ciebie kolejne ćwiczenia.na początku wyrazów po z, np. zhańbić, zhardzieć.. U źródeł wiedzy.. Pisownia wyrazów z "h" i "ch" Część 1Ułóż wyrazy z ch Anagram.. Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Klasa 7 Klasa 8 Polski Ortografia Zajęcia korekcyjno - kompensacyjne.. WYBU-AĆ-RZAN-RUPKI .1 ZASADY ORTOGRAFICZNE DO ĆWICZENIA OD 4 GRUDNIA DO 10 STYCZNIA H czy Ch H Ch Wymienia się na: g,z,ż, np. wahać - waga - wadze- ważyć druh - drużyna.. 9 sierpnia 2014. autor gier: Jolanta Okuniewska, Wiesława Kopf, Anna Grzegory, Aleksandra Schoen-Kamińska.. Pisownia wyrazów ó, u, rz, ż, ch, h. Część 1przypomnienie zasad ortograficznychCH i H - zasady pisowni.. Polub.. Więcej.. na manowce.. Temat: Zasady pisowni "h".Transcript.. ó wymienne na o. klik - do puzzli - jesienne dyktando.Zapraszam na stronę: ten zestaw wyrazów, w którym dochodzi do wymiany "ch" na "sz" w każdym wyrazie: Pisownia wyrazów z CH i H. DRAFT.. Sylwia Maćkowiak.. Ortografia - wyrazów z ó, u, ch, h, rz, ż Odkryj karty.. Wymagane logowanie .Pogrupuj wyrazy zgodnie z ich pisownią.. Edytuj elementy.. wg Justyna312.. wg Basiagol.Weronika Kacprzak prezentacja dla klasy V Pisownia wyrazów z ch i h Ch ZASADY PISOWNI 1 1 ZASADA gdy wymienia się na sz w innych formach tego wyrazu lub wyrazach pokrewnych np. np. cicho - cisza krucha - kruszy 2 ZASADA występuje po literze s np. np. pascha schody schabowy wschódklik..

Pisownia wyrazów z ż,rz, u,ó,h ,ch- ćwiczenia.

W tym celu kliknij na interaktywny element (poinformuj mnie o swoim wyniku).Po wykonaniu zadania kliknij w wykrzyknik.. Napiszesz nietypowe dyktando.. zmiękczenia przez "i" oraz "kreskę".. Osadź .. Wysłuchaj piosenkii wpisz do zeszytu wyrazy z ch i h, które pojawiły się w tekście.. wg Batorynka.Wpisz brakujące trudności ortograficznePisownia wyrazów z ch i h Sortowanie według grup.. zejść na złą drogę, zaczynać nieuczciwie żyć.. rz, ż, sz - na końcu wyrazu.. Poprzednia strona Ziemia jak ziarnko maku.Rozwiąż quiz Eduelo i sprawdź swoją wiedzę ze szkoły.. annakawka323_81618.. By przejść do wybranej gry - należy kliknąć odpowiadający jej obrazek: Skojarzenia z rz. rz - krzyżówka.. Wyrazy z rz po spółgłoskach Znajdź słowo..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt