Mały książę sprawdzian pdf

Pobierz

- spytał Mały Książę.. .Mały Książę zamieszkuje niewielką asteroidę B 612, dzieląc ją z zarozumiałym kwiatem i trzema wulkanami.. - 1 pkt.. Przetestuj Swoją wiedzę w tym teście!. Lotnik znalazł się na pustyni a) z powodu awarii samolotuMały Książę dzięki wizycie w ogrodzie pełnym róż zrozumiał, że jego róża była wyjątkowa.. Jakim wydarzeniem kończy się utwór?. (2 pkt) Odwołując się do treści całego utworu, napisz, dlaczego Mały Książę opuścił swoją planetę.. Skomentuj.. Narrator, Mały Książę 0-1 4. c) o świcie następnego dnia 0-1 5.. Że Mały Książę już o nim zapomniał.. Bo kwiat róża go kłuła kolcami.. - Dzień dobry - odparł dróżnik.. Planecie zagrażały: dęby.. O co do tej pory boi się opowiadający/narrator?. Zrób test i się przekonaj!. Że Mały Książę nie dotarł na planetę.. "Ale jeśli mnie oswoisz, będziemy siebie nawzajem potrzebować.. przyglądanie się wędrownym ptakom.. OPOP-Q00-1812 Strona 7 z 34 Zadanie 3. oglądanie zachodów słońca.. Planeta Małego Księcia była: bardzo mała.. Uderzaj dłonią w dłoń mówił: A) król B) pyszałek C) pijak D .2.. Mały Książę zauważył melancholijnie, że pustynia właśnie dlatego jest piękna, że kryje w sobie studnię.. O co poprosił narratora Mały Książę?. Udostępnij.. Użytkownik jagoda54 wgrał ten materiał 3 lata temu.. 30 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Szukaj.. Odkrył ją: A) Grek B) Francuz C) Turek D) Włoch 3.Na planecie posiadał : A) 2 wulkany B) 2 róże C) baobaby D) lisa 4..

Chcesz sprawdzić na jaką ocenę masz szansę na sprawdzianie z lektury?

Jaki narrator występuje w utworze?. - Dzielę podróżnych na pakiety, po tysiąc na pakiet.3.. Przeznaczony jest dla klas gimnazjalnych.. Lektury 5 lat temu.. Sprawdzian ze znajomości lektury "Mały Książę".. Karty zostały opracowane w taki sposób, żeby uczniowie mogli pracować z nimi samodzielnie, wykorzystując podręcznik Między nami.. Aby uzyskać 1 pkt uczeń powinien poprawnie zapisać cztery kolejne .Antoine de Saint-Exupéry- Mały Książę.pdf jagoda54.. 5.Test z lektury Mały Książę autorstwa Antoine de Saint-Exupery.. Książę spotyka podczas podróży wiele osób.. W jaki sposób Książę powrócił na swoją planetę?. "Mały Książę" 0-1 6. c) A.de Saint Exupery 0-1 7. a) brak wody b) wyruszenie w drogę na poszukiwanie studni c) nocna wędrówka d) odnalezienie upragnionej wody e) ugaszenie pragnienia Uwaga!. Bo znudziło mu się na małej asteroidzie.. Rozwiąż test!Myślisz, że znasz lekturę "Mały Książę"?. Mały Książę.Pisarz tak nazwał głównego bohatera swojej książki i jego imię umieścił w tytule.. Inne tryby testu.. Odpowiadaj pełnymi zdaniami.-Dzień dobry-rzekł Mały Książę.. Napisz, jaki to gatunek - baśo, przypowieśd, powiastka filozoficzna 13.. Fantastyczny pomocnik (podręcznik, s.JeŜeli powiecie dorosłym: "Dowodem istnienia Małego Księcia jest to, Ŝe był śliczny, Ŝe śmiał się i Ŝe chciał mieć baranka, a jeŜeli chce się mieć baranka, to dowód, Ŝe się istnieje" - wówczas wzruszą ramionami i potraktują was jak dzieci..

Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Mały Książę.

Ile trwa dzień na planecie Latarnika?. w przybliżeniu tak duża jak Ziemia.. - Co robisz?. Bo kwiat róża zwiędła.Sprawdzian z lektury "Mały Książę" 1.. Od tego czasu zobaczyło go już 7,608 osób, 1999 z nich pobrało dokument.. ''Mały Książę" jaki to rodzaj literacki - epika - 1p.. Gość • 3 lata temu.Mały Książę zaproponował, aby poszukali studni.. Dlaczego Mały Książę zdecydował się wrócić na swoją planetę.. Zrób test i się przekonaj!. XCezor 2 lata temu.. Alfabetycznie.. Pytania zawarte w teście.. Test składa się z 12 pytań.. Gdy Książę spotkał na pustyni kwiat, o co się go zapytał?. Ukąsiła go żmija 14.. 48 - 1 pkt.. Ile kolców miała róża do obrony przed światem?. średniej wielkości.. Komentarze i opinie (1) Dodaj komentarz.. Że baranek zjadł różę.. Pobierz plik pdf.. Mały Książę.. Można go też wykorzystać do pracy na lekcji, np. w grupach.Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'egoTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'ego.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Test z lektury "Mały Książę" (Antoine de Saint-Exupéry).. Temat: Test ze znajomości lektury "Mały Książę".. Ja stanę się dla12.. Podaj dwa powody.Księcia" do odpowiednich postaci: Mały Książę, Król, Biznesmen, Latarnik, Kwiatek, Lis, Pilot, Żmija..

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do ...Chcesz sprawdzić na jaką ocenę masz szansę na sprawdzianie z lektury?

Wyrusza stamtąd w podróż po różnych planetach i wreszcie dociera na Ziemię, gdzie zaprzyjaźnia się z Pilotem.. 13 V 2020 r. - sprawdzenie znajomości treści lektury Proszę rozwiązać test, rozwiązany test lub odpowiedzi wszyscy odsyłają do 13 V 2020 r. do godz. 12.00 1.. Lecz jeŜeli im powiecie, Ŝe przybył z planety B-612, uwierzą i nie będą zadawać1 Antoine de Saint-Exupéry Mały Książę Przepraszam wszystkie dzieci za poświęcenie tej książki dorosłemu.. Przedstawia zdarzenia, opowiada o tym, co go spotkało sześć lat temu, a wszystko zaczyna się od lądowania na pustyni Saharze i spotkania chłopca - Małego Księcia.razy Mały Książę na dzień mógł oglądać zachody słońca?. Co Mały Książę codziennie rano robił na swojej planecie?. 13-14,5/db.TEST Z "MAŁEGO KSIĘCIA" - lektura dla klasy II gimnazjum - I Zadania zamknięte 1.Planeta Małego Księcia to: A) B 662 B) B 612 C) B 612 D) B 666 2.. Sprawdź, czy poradzisz sobie z pytaniami dotyczącymi fabuły książki o przygodach Małego Księcia!. Do jednego bohatera możesz przypisać kilka cytatów.. Ulubionym zajęciem Małego Księcia było: wąchanie polnych kwiatów.. Sprawdź, czy znasz tę filozoficzną powiastkę wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!.

W teście Mały książę - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1:Test zawiera 3 grupy po 10 pytań.

Dlaczego Mały Książę opuścił asteroidę B-612?. Mam ważne ku temu powody: ten dorosły jest moim najlepszym przyjacielem na świecie.. W jaki sposób róża pojawiła się na planecie Małego Księcia.. Opisz jedno z tych spotkao.. 284 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Rozwiąż test!Jesteś między nami - to zestaw kart pracy przygotowany dla uczniów, którzy mają trudności w nauce języka polskiego.. Te słowa przypomniały narratorowi dom, w którym kiedyś mieszkał.#test wiedzy, #test, #książki i komiksy, #lektury szkolne, #mały książe, #sprawdzian 1534 x, 2016-01-19 12:42:05.. Skomentuj.. Zwróć uwagę, że oba wyrazy pisze się w tym wypadku - jako nazwę własną - wielką literą.. Autor.. Pytania są szczegółowe.Antoine de Saint-Exupéry, "Mały Książę" - test z lektury na poziomie trudnym.. Książka "Mały Książę" A. de Saint Expury wydana w roku 1943 przetłumaczona została na ponad 170 języków, dzięki czemu zyskała zasłużone miejsce wśród klasyki światowej literatury.. Z biegiem czasu uświadamia sobie jednak, że z dala od rzeczy, które na co dzień nadawały jego życiu sens .Tytuł.. Drugi powód: ten dorosły potrafi zrozumieć wszystko, nawet książki dla dzieci.Mały Książę Pilot, któremu zepsuł się samolot bezstronny świadek wydarzeń narrator wszechwiedzący.. Udostępnij.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Rozwiąż test.. Jest to narrator pierwszoosobowy.. żadna roślina nie stanowiła zagrożenia..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt