Sprawdzian z lektury zemsta

Pobierz

Przetestuj swoją wiedzę.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Czy Podstoliny zgodziła się na oświadczyny Cześnika?. [przypis redakcy ny] ²⁸spaźnia—formaniedokonanaodczasownika:spóźnić.Dziśużywasięformy:spóźnia.. Test składa się z 12 pytań.. Nie pamiętam Zemsty A. Fredry odpowiecie na pytania ?. Zapraszam do rozwiązywania testu.. Czyje to powiedzenie: Mocium panie?. 5.0 / 5 (1 głos) Komentarze: Teele napisano 20.03.2013 21:01. zgłoś do usunięcia.. a) Nazywał siebie "Lwem północy".. Kto mówi te słowa: " Hej!. 9472 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Aby .Sprawdzian znajomości treści lektury "ZEMSTA" A. FREDRY Zestaw pytań sprawdzających zrozumienie treści komedii Aleksandra Fredry "Zemsta".. [przypisredakcy ny] ZemstaPokój w zamku C z e ś n i k a , drzwi na prawo, lewo i w środku, stoły, krzesła etc, gitara angielska na ścianie.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!²⁷wzięty z błonia — tzn. młody (źrebaki do lat trzech lub pięciu przebywały swobodnie w stadninie, na błoniu), eszcze nie u eżdżony, dziki.. Zemsta autorstwa Aleksandra hr.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Test z lektury "Zemsta" (Aleksander Fredro).. Jakie warunki miał spełnić Papkin, by móc ożenić się z Klarą.. Uczniowie piszą ten sprawdzian na pierwszej lekcji cyklu poświęconego omówieniu lektury, a jego celem jest zmobilizowanie do uwaznego przeczytania całego utworu..

Rozwiąż test!Test z lektury "Zemsta".

2.Z jakiego powodu włączenie do intrygi miłosnej Podstoliny przez Klarę było złym pomysłem 3.Kiedy Papkin wykazał się wyjątkowym bohaterstwem?. Imię i nazwisko: Liczba punktów: Klasa: Ocena: Przed Tobą jest test dotyczący komedii Aleksandra Fredry pt. "Zemsta".. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .. "Zemsta" - sprawozdanie z książki "Zemsta" to komedia napisana przez Aleksandra Fredrę na początku lat 30 XIX stulecia.. .Test z lektury "Opowieść wigilijna" (Charles Dickens).. Pobierz.. Którą z bohaterek Zemsty polubiłeś bardziej, która Ci się spodobała?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Dyktuje Dyndalskiemu komiczny list, który w założeniu miał być rzekomym dziełem Klary.. Czyją własnością jest Artemiza?. Papkin mówi dalej na stronie.znajomosc tresci lektury "Zemsta" Aleksandra Fredry.. Co jest jednym z glównych wątków ?Sprawdzian z treści lektury " Zemsta" 1.. Tagi dla tego testu: książki gimnazjum, Zemsta,Zemsta Aleksandra Fredry — test z lektury *Na ocenę celującą: 1.. Jak nazywał się zmarły wspólnik Scrooge'a?.

Sprawdzian z lektury dla I klasy gimnazjum.

sprawdzian z fizyki podzial na rozne klasy zacznij juz teraz nauke z sprawdzian z fizyki oraz z przyroda klasa 4 testy matematyka z plusem klasa 5 i matematyka z kluczem klasa 5 sprawdziany pdf Sprawdziany pdf, sprawdziany com, sprawdziany - na przełomie XVIII i XIX wieku 10.. Jakie dzikie zwierzę Papkin miał ujarzmić na życzenie Klary?. Kto śpiewa przy akompaniamencie angielskiej gitary piosenkę o .Quiz będzie o książce ,,Zemsta" składający się z 10 pytań.- z wdową.. Informuje go o tym w liście przyniesionym przez Papkina.. Została zachowana oryginalna pisownia autora.. Dorota 5 lat temu.. Na okładce tej pozycji najczęściej pojawiają się mur, krokodyl, szlachcic, zamek lub szabla - wszystkie te motywy odgrywają ważną rolę w utworze.Plik zawiera zadania sprawdzające znajomość zagadnień związanych z "Zemstą" Aleksandra Fredry wraz z poprawnymi odpowiedziami, punktacją i propozycją oceny.. Gerwazy daj gwintówkę!Zemsta - Aleksander Fredro - streszczenie i opracowanie.. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.. 4.Kto od kogo i w jakich okolicznościach powiedział : "daj gwintówkę niechaj .TestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii.. odwdzięczę się ;* 1.Jak Milczek stał się posiadaczem jednej połowy zamku?.

W którym roku napisana była zemsta?

Kobieta, z którą chce się ożenić Cześnik.. Kiedy rozgrywa się akcja ?. Zawiera 32 pytań.. O co pokłócili się dwaj bohaterowie utworu.. Odpowiedz na pytanie i porównaj obie kobiety.Sprawdzian wiadomości z lektury pt. Wdowa chce poślubić Wacława.. Jaki świąteczny prezent Scrooge wysłał Cratchitom?. Zawiera 9 pytań.. Przeczytaj dokładnie zadania i wykonaj polecenia.. Quiz, który przeglądasz jest częścią serii.. Cześnik na wieść o tym postanawia zwabić do siebie młodzieńca.. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę lekturę!. Skomentuj.. Gatunek: komedia.. Udostępnij.. Kto jako pierwszy wypowiada się w tym utworze?. SCENA PIERWSZA C z e ś n i k , D y n d a l s k i C z e ś n i k w białym żupanie, bez pasa i w szlafmycy — siedzi przy stole po prawej od aktorów stronie, okulary na nosie, czyta papiery — za stołem, trochę wStreszczenie lektury Zemsta.. Zemsta | Inne lektury • streszczenie • opracowanie • bohaterowie • życie i twórczość autora • test.. Test składa się z 12 pytań.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Kto ile razy przekraczał mur, czyli co wiem o "Zemście" Aleksandra Fredry?. .Aleksander Fredro - Zemsta Lektura - Sprawdź swoją wiedzę
*Uwaga W odpowiedziach występują "-" jeśli zaznaczysz odpowiedź z tym myślnikiem dostajesz zero punktów.. - chwaląc się swoimi przygodami.. Klara młoda, płocha, a Postolina wdowa doświadczona, zna proporcją(…) i nie każe fircykować..

"Zemsta" - sprawdzian ze znajmości lektury.

Są to testy wiedzy, ale też quizy rozrywkowe, ankiety z .poczta.anka / szkoła / polski / lektury / Zemsta / zemsta testy z odpowiedziami.docx Download: zemsta testy z odpowiedziami.docx.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Kto przeszkodzil im ?. Jakim charakterystycznym powiedzonkiem posługiwał się Cześnik?. Sprawdź, czy dobrze znasz tę przewrotną komedię!. Uczniowie piszą ten sprawdzian na pierwszej lekcji cyklu poświęconego omówieniu lektury, a jego celem jest zmobilizowanie do uwaznego przeczytania całego utworu.Lekcje z lekturą "Zemsta" - test, wersja B, plik: lekcje-z-lektura-zemsta-test-wersja-b.doc (application/msword) Opisać światZemsta pytania do lektury.. "Zemsta" - przetestuj swoją wiedzę.. - Podstolina zrywa zaręczyny z Cześnikiem.. Tylko spojrzę, każda moja - kto to powiedział?. - jest to nawiązanie do autentycznego wydarzenia - konfederacji barskiej z:Zestaw pytań sprawdzających zrozumienie treści komedii Aleksandra Fredry "Zemsta"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt