W podanych zdaniach podkreśl okoliczniki i nazwij je

Pobierz

( Nie przepisuj treści poleceń ) POLECENIE 1 Podkreśl wyrazy, które mówią o okolicznościach ( czasie, miejscu, sposobie ) wykonywania czynności wyrażonej orzeczeniem.. Poszli odebrać dokumenty.. a) Piszemy szybko i wyraźnie.. W podanych zdaniach podkreśl podmiot i orzeczenie, nazwij rodzaj podmiotu i orzeczenia: a) Wiosną przybyło wody w rzece b) Mój kolega został lekarzem c) Zrozumiałam swój błąd.. Dołącz do nas i ucz się w grupie.Zadanie I W podanych zdaniach wskaż okoliczniki i nazwij je.. Mały chłopiec idzie szybko do kina.. Katarzyna robią wszystko po swojemu .. np .NA JUTRO PLZ W podanych zdaniach podkreśl i nazwij okoliczniki Droga wiodła przez las ?. E.W podanych zdaniach podkreśl orzeczenia i nazwij je:1) Nasi piłkarze rozegrali dobry mecz.. Uczniowie powinniDodaj do: W podanych zdaniach podkreśl podmioty i nazwij je.Zaznacz zdania bezpodmiotowe.. autobus później się z powodu zasp śnieżnych.. a.Spotkałem dzisiaj kolegę który chodzi do innej szkoły.. szybko - okolicznik sposobu - przysłówek do kina - okolicznik miejsca - wyrażenie przyimkowe (przyimek + rzeczownik) Wczoraj byliśmy w parku.. Nigdy nie zapomnę tego co wczoraj przeżyłam.Z podanych zdań wypisz przydawki i wpisz je do tabeli według podanego wzoru.. Adam schował znaleziony pieniążek.. E) Autobus spóźnił się z powodu zasp śnieżnych F) Za oknem było biało jak okiem sięgnąćZadanie 2 w podanych zdaniach wskaż okoliczniki i nazwij je..

W podanych zdaniach podkreśl okoliczniki i nazwij ich rodzaje.

B. Pomimo deszczu poszliśmy na spacer.. Muszę szybko zejść do sali gimnastycznej.- ok. sposobu (przysłówek), ok. miejsca( wyrażenie przyimkowe)W poniższych zdaniach podkreśl orzeczenia a następnie narysuj wykresy powyższych zdań.. a) Niedawno widzieliśmy się w muzeum dzieł Matejki.. Stado niesfornych ptaków zachowywało się bardzo hałaśliwie.. Nazwij je i wskaż, jaką częścią mowy zostały wyrażone.. On jest moim najlepszym przyjacielem.. 4) Szybko stał się sławny.. w podanych zdaniach podkreśl okoliczniki.następnie wpisz je kolejno do krzyżówki i odczytaj otrzymane hasło kl 6 słowa na start część 2 zad 10 str20 To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją .W podanych zdaniach podkreśl podmioty i nazwij je.. Na pustyni w dzień dokuczał mi upał.. A) Niedawno widzieliśmy się w muzeum dzieł Matejki B) Janek mówił bez przerwy.. d) Leniuchować jest przyjemnie.. Nazwij je i wskaż, jaką częścią mowy zostały .W podanych zdaniach podkreśl i nazwij okoliczniki.. On jest moim najlepszym przyjacielem.Podkreśl orzeczenia imienne: Robert Kubica został kierowcą znanym na całym świecie.. Z podanych zdań wypisz przydawki, określ, jaką częścią mowy są wyrażone; a) Nad rzeką Skawą rozbiliśmy nasze .W podanych zdaniach podkreśl związki rzeczownika z przymiotnikiem,a nastepnie wpisz je w odpowiednie miejsca na parasolu str 52 zad 3 W poniższych zdaniach brakuje kilku wyrazów - w każdym zdaniu jednego Odgadnij je, a następnie z pierwszych liter odgadniętych wyrazów stwórz hasło.W podanych zdaniach podkreśl podmiot i orzeczenie nazwij rodzaje..

W podanych zdaniach podkreśl okoliczniki.

2.Bardzo mi się podobała gra aktorów.. 1.W tym filmie wykorzystano tysiące rekwizytów.. Podkreśl okoliczniki.Doczytaj informacje , które znajdują się w podręczniku do kształcenia językowego -( s. 115 - 118 ) Wykonaj następujące polecenia i przepisz je do zeszytu .. f) Za oknem było biało jak okiem sięgnąć.W podanych zdaniach wskaż okoliczniki i nazwij je.. 2013-05-06 15:28:493.Podkreśl okoliczniki i napisz na jakie pytania odpowiadają.. 4.Składnia TEST 1.. E) Autobus spóźnił się z powodu zasp śnieżnych F) Za oknem było biało jak okiem sięgnąćW podanych zdaniach wskaż okoliczniki a następnie nazwij je: a) Błądzili od pięciu godzin, więc gdy ostatkiem sił dotarli do schroniska, odetchnęli z ulgą.. Za oknem było białe jak okiem sięgnąć .. Proszę o pomoc!. d) Katarzyna robiła wszystko po swojemu.. Trening wytrwale aby osiągnąć wyniki.. W przyszłości zostanę kolejarzem.. Robert Kubica jest kierowcą.. 5.Rosjanie,Serbowie i Bułgarzy używają cyrylicy , a nie alfabetów łacińskiego.1.. W Egipcie podziwiałem piramidy faraonów.. A) Niedawno widzieliśmy się w muzeum dzieł Matejki B) Janek mówił bez przerwy.. e) Bartek wyszedł mimo zakazu rodziców f) Jaslu, usiądż obok babci g) Wyszła godzinę temu na spacer Dam naj.W podanych zdaniach wskaż okoliczniki i nazwij je..

W podanych zdaniach wskaż orzeczenia i nazwij je.

b) Tam leżą nasze ręczniki.. b.Śpiewali w chórze i występowali w teatrze.Znajdź je i podkreśl.. Jestem zmęczona.. 2013-04-10 16:45:58 w podanych niżej zdaniach podkreśl orzeczenia nazwij ich rodzaj 2014-01-10 19:02:37 Podkreśl w każdym wypowiedzeniu jedną linią podmiot , a dwiema liniami- orzeczenie.. 62ro d) Autobus spóźnił się z powodu zasp śnieżnych.. Wczoraj - okolicznik czasu - przysłówek3.. Przed chwilą wróciłem ze szkoły.. Później z karawana przemierzałem Saharę.. a.Pędem wróciłam do domu.. c) Trenujemy wytrwale, aby osiągać wyniki.. Mama niesie zakupy.. Ze zdań wypisz wszystkie przydawki i określ, jakimi częściami mowy zostały wyrażone.W podanych zdaniach znajdź wszystkie przydawki i podkreśl je.. 4.Zabrakło biletów na premierę.. C) Trenujemy wytrwale, aby osiągać wyniki D) Katarzyna robiła wszystko po swojemu.. Z ciekawością obserwowałem ich zwyczaje.. zrobiłam to z głupoty zrobiłam to dla zabawy pisał starannie jestem prawie zdrowa wbrew zakazom wyszedł z domu w przypadku choroby nie pojadę na wycieczkę.. Napisz obok, jakie to części mowy.. 6) Pilot samolotu był doświadczony.. Wieczorem chętnie czytam w swoim pokoju.. Brat mówił cały czas szeptem.. Tresowany wilczur szybko biega.. W podanym tekście podkreśl okoliczniki.1.w podanych zdaniach podklreśl podmioty i je nazwij: a) Pięc krzewów rośnie przed domem ..

4.W podanych zdaniach podkreśl rzeczowniki i nazwij zdania.

c) kot mruczy - Podmiot gramatyczny (zaznaczone kot, tylko tyle wiem z tego zad :D) 2.. Uzupełnij zdania, wstawiając czasowniki iść, rozumieć, umieć, wziąć w odpowiedniej formie.. 3.Zauważyłem wady scenariusza.. W podanych zdaniach wskaż orzeczenia i nazwij je.. Brainly to platforma social learningowa, dzięki której otrzymasz pomoc w zadaniu domowym.. Latem najchętniej odpoczywamy w chłodnych i przewiewnych miejscach.. b) Janek mówił bez przerwy.. D. ChłopcyW podanym zdaniu podkreśl wszystkie orzeczenia 2013-01-06 20:40:10 w podanych niżej zdaniach podkreśl orzeczenia nazwij ich rodzaj 2014-01-10 19:02:37 Podkreśl podmioty i nazwij je.. Duży obraz olejny wisiał w gabinecie dyrektora.. B. Podczas nieobecności Larry'ego w sypialni oczywiście nie zabrakło srok.. Krzyś stłukł kolano.. c) Gorąca czekolada, którą piliśmy w mroźne zimowe popołudnia w "Kawiarni pod Cynamonem", miała wyjątkowy zapach i smak.W podanych zdaniach wskaż okoliczniki i nazwij je: Niedawno widzięliśmy się w muzeum dzieł Matejki Janek mówi bez przerwy.. 3) Mama sprząta.. Nazwij części zdania: Ktoś powiedział mi już wcześniej o tej niewiarygodnej sprawie.. b) Zawsze wiesz wszystko najlepiej!. Mała Ala z trzeciej klasy w przyszłości zostanie piękną i sławną aktorką.. Podkreśl nazwę organu władzy, który NIE MOŻE uczestniczyć w procedurze odwołania ministra w Rzeczypospolitej Polskiej.. odkrył), miejscu (odnalazł .. (okolicznik czasu) Pieniądze możesz wrzucać doNie wahaj się i zapytaj, a otrzymasz pomoc prędzej niż się spodziewasz.. Zaznacz w notatkach wszystkie okoliczniki, a pod każdym tekstem imię i nazwisko właściwej postaci.. Zadaj pytanie.. Przypadkowo trafiłem do wioski Pigmejów.. Znalazłam wiele ciekawych filmów.. Po wtargnięciu Serok szybko zrobiono porządek w pokoju Larry'ego.. W podanych zdaniach podkreśl okoliczniki.. 2) Pojechałbym w góry.. W najbliższym miesiącu wybieram się z moimi rodzicami w góry.. Joasia wyjechała wbrew zakazowi rodziców Mówi cały czas szeptem .W podanych zdaniach podkreśl okoliczniki.następnie wpisz je kolejno do krzyżówki i odczytaj otrzymane hasło.. dlaczego wstałeś o świcie ?. e) Autobus spóźnił się z powodu zasp śnieżnych.. !Podkreśl okoliczniki w podanych zdaniach.. Pozłacane ramy budziły podziw uczniów.. D. Sroki, kruki i gawrony zamieszkały w wielkiej wolierze.. b.Jutro wrócimy tam tędy.. WYRAZ OKREŚLANY PYTANIE PRZYDAWKA CZĘŚĆ MOWY RODZAJ PRZYDAWKI Zadanie 13.. Podziwiałam fascynujące wyścigi rasowych koni..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt