Opowiadanie janko muzykant brainly

Pobierz

Janko urodził się jako chuderlawe dziecko.. Wiedział jednak, że Państwo, mieszkający w pobliskim dworze, posiadają prawdziwe skrzypce, o których tak bardzo marzył.Nowela "Janko Muzykant" Henryka Sienkiewicza opowiada o małym, słabym, chorowitym chłopcu.. Janko, tytułowy bohater noweli Henryka Sienkiewicza, urodził się w ubogiej wiejskiej chacie.. Wiejska społeczność jest zachwycona, bije Jankowi brawa.. Janko urodził się jako chuderlawe dziecko.. Ochrzciły go same, ponieważ sądziły, że chłopiec nie doczeka na księdza, a później powiedziały:janko jest synem biednej wiejskiej wyrobnicy.czesto chodzi glodny i zmarzniety.musi ciezko pracowac na kawalek chleba.jego jedyna radoscia jest muzyka.slyszy ja wszedzie;w lesie,ogrodzie,polu.jest bardzo muzykalny.niestety,nie ma sie kto nim zaopiekowac.janko probuje spelnic swoje marzenia i w nocy zakrada sie do dworu,by dotknac skrzypiec lokaja.zostaje jednak zlapany i skazany na chloste.wkrotce po tym umiera.Na dworze doceniono talent Janka.. Chłopiec zostaje wysłuchany, gdy gra.. Kiedy Janek miał dziesięć lat, samodzielnie wykonał prosty instrument, przypominający skrzypce.. Nad kobietą zapalają gromnicę, a dziecko chrzczą, ponieważ sadzą, że chłopiec umrze zanim zdąży przyjechać ksiądz.Ćwiczenie nr 5 do lektury "Bracia Lwie Serce" - Dokończ opowiadanie; Ćwiczenie nr 4 do lektury "Szaleńczaki" - Dokończ opowiadanie Gdybym jutro mógł zrobić wszystko to, co chcę, spędziłbym dzień inaczej niż zwykle..

Matka nie miała z niego pociechy bowiem gdy muzykant był wysyłany paść bydło on wsłuchiwał się w muzykę boru.

Użytkownik Brainly.. Był wątły, słaby i chorowity.. Następnego dnia chłopiec stanął przed sądem u wójta.. Pochodził z biednej, wiejskiej rodziny, wychowywała go tylko matka - komornica.. Chłopiec uwielbiał muzykę, lecz był za to bity, ponieważ według ciemnych mieszkańców wsi był odmieńcem.. Był wątły, słaby i chorowity.,,Chudy był zawsze i opalony , z brzuchem wydętym , z zapadłymi policzkami ; czuprynę miał konopną , białą prawie i spadającą na jasne wytrzeszczone oczy" -tak pisze o nim autor.Janko Muzykant Przyszło to na świat wątłe, słabe.. Chłopca więc od razu ochrzczono, a nad matką zapalono świece.. Był on nierozgarnięty i nie miał prawie żadnych zdolności oprócz jednej: w polu, w lesie, nad stawem czy na lace - wszedzie słyszał muzykę.Janko Muzykant to główny bohater noweli H.Sienkiewicza o tym samym tytule.. Również śmierć matki miała być przesądzona.. Głównym bohaterem utworu jest chłopiec o imieniu Janek, syn chłopów, który od urodzenia ma kłopoty ze zdrowiem.. Jednak przeżył i jakoś się chował.. Obraz z ok. 1630 r. Jej akcja toczy się w XIX wieku, a głównym bohaterem jest chorowity chłopiec Janko.Janko głównym bohater nowelki Henryka Sienkiewicza pt.: Janko Muzykant.. Chłopiec wydaje się być niezwykle słabym, wydawać by się mogło, że niebawem umrze..

a) Pisząc należy pamiętać o obecności narratora, czyli osoby opowiadającej.Jak mam napisać opowiadanie Janko Muzykant bez czasowników ?

Wójt i ławnicy nie chcieli sądzić, jak złodzieja, dziesięcioletniego Janka, który był wychudzony, wystraszony i nic nie rozumiał.. ABC opowiadania.. Nowelka ma za zadanie pokazać ludziom zamożnym jak cierpią dzieci z biednych XIX wiecznych domów.. Przy komponowaniu opowiadań pisemnych posługujemy się bardziej starannym językiem, unikamy zwrotów potocznych, gwary szkolnej itp. 2.. Był tak wątły i słaby, że kobiety postanowiły go ochrzcić zaraz po urodzeniu w obawie, by.2.podaję też przykład takiego opisu.. Autor prezentuje krótką biografię dziecka, akcentując jego nieprzeciętną osobowość, wrażliwość i niezwykły talent.. Kiedy przyszedł na świat wątpiono czy przeżyje.. Narracja prowadzona jest z perspektywy trzecioosobowej i skoncentrowana na głównym bohaterze - małym Janku (narracja podmiotowa).. Inna z kolei ostrzegała, aby szybko ochrzcić dziecko, bo ono także wkrótce umrze.Janko głównym bohater nowelki Henryka Sienkiewicza pt.: Janko Muzykant.. "Chudy był zawsze i opalony, z brzuchem wydętym, z zapadłymi policzkami; czuprynę miał konopną, białą prawie i spadającą na jasne wytrzeszczone oczy" - tak pisze o nim autor.Narracja i styl w "Janku Muzykancie".. W pobliskim dworze Janko zauważył skrzypki wiszące w kredensie.Janko Muzykant - streszczenie.. Stach wziął .Henryk Sienkiewicz, Janko Muzykant Wykonawca materiałów ćwiczeniowych Uniwersytet Warszawski Wydział Polonistyki Pracownia Lingwistyki Migowej ul. Krakowski Przedmieście 26/28 00-927 Warszawa Autorzy Agnieszka Bajewska-Kołodziejak (karty pracy, scenariusze komiksowe) Katarzyna Cichocka-Segiet (karty pracy PCS, tablice komunikacyjne PCS)Janko Muzykant - streszczenie, plan wydarzeń..

Wszyscy doceniają jego talent i są pod wrażeniem jego umiejętności.Akcja "Janka muzykanta" rozgrywa się w XIX wieku w małej polskiej wiosce.

Był szczęśliwy, że może na nich grać.. Kumy, co się były zebrały przy tapczanie położnicy, Narodziny kręciłygłowamiinadmatką,inaddzieckiem.KowalkaSzymonowa,którabyłana mą-drze sza,poczęłachorąpocieszać: — Da ta — powiada — to zapalę nad wami gromnicę, uże z was nic nie będzie,Janko Muzykant to główny bohater noweli H. Sienkiewicza o tym samym tytule.. Najmądrzejsze kumy ze wsi były przekonane , że chłopiec i jego matka nie dożyją następnego dnia gdyż poród był ciężki.prosze o pomoc mam na dzisiaj do 15. opowiadanie janko muzykant na temat: jak wyglĄdaŁoby Życie janka gdyby dostaŁ prawdziwe skrzypce pls pomocyJanko dożył dziesięciu lat.. W ubogiej wiejskiej chacie przychodzi na świat wątły chłopiec o imieniu Janek.. Streszczenie.. Wyjaśnienie:Godzinami mógł wsłuchiwać się w wygrywane na nich melodie.. Chłopiec od urodzenia był bardzo wątłym dzieckiem.. Najmądrzejsze kumy ze wsi były przekonane , że chłopiec i jego matka nie dożyją następnego dnia gdyż poród był ciężki.. Janko urodził się już jako chorowite dziecko.. Janko urodził się jako chuderlawe dziecko.. Chłopiec grający na skrzypcach.. Ochrzciły go same, ponieważ sądziły, że chłopiec nie doczeka na księdza, a później .Janko Muzykant to tytułowy bohater jednej z nowel Henryka Sienkiewicza..

Chłopiec uwielbiał muzykę, lecz był za to bity ponieważ według "ciemnych ' mieszkańców wsi był odmieńcem.Marzeniem Janka muzykanta było posiadanie prawdziwego instrumentu.

Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2012-03-26 20:03:36 Ponieważ był wątły i słaby, wiejskie kumy, które się nad nim zebrały, były przekonane, że chłopiec umrze.. Mimo wszystko, chłopiec przeżył i razem ze swoją matką wiódł biedne życie.. Nikt nie wierzył ze przeżyje wiecej niz kilka godzin.. Janek od urodzenia był słabym i chorowitym chłopcem.. Urodził się na wsi w biednej rodzinie.. Jednak po tygodniu kobieta poczuła się lepiej i poszła do pracy.Janko Muzykant - 10-letni chłopiec określany przydomkiem z racji zdolności muzycznych, jego matka, wójt, Stach.. Urodził się na wsi w biednej rodzinie.. W tym celu kreśli liryczne, poetyckie .Janko Muzykant - nowela autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Nowela ma przedstawiać warunki życia i sposób traktowania dzieci z ubogich rodzin w XIX wieku.. Pani Szymonowa mówiła matce Janka, że nie pożyje ona długo po porodzie.. Młody skrzypek zdobywa światową sławę, grywa na światowych galach, w operach, jest rozchwytywany przez znanych muzyków.. Zebrane nad położnicą kobiety wiejskie nie dają szans na przeżycie ani jej, ani narodzonemu dziecku.. Streszczenie.. Janko dożył 10-ciu lat.. Jako chłopiec był słaby, podatny na choroby.Janko Muzykant - streszczenie.. Ponieważ był wątły i słaby, wiejskie kumy, które się nad nim zebrały, były przekonane, że chłopiec umrze.. Od najmłodszych lat uczono go pracy .Uczą formułowania jasnych, przejrzystych zdań oraz rozwijają wyobraźnię i pomysłowość.. Nowelka ma za zadanie pokazać ludziom zamożnym jak cierpią dzieci z biednych XIX wiecznych domów.. Nowela rozpoczyna się opisem dziecka, które przyszło na świat.. Najmądrzejsze kumy ze wsi były przekonane , że chłopiec i jego matka nie dożyją następnego dnia gdyż poród był ciężki.Charakterystyka Janka Muzykanta Janko, tytułowy bohater noweli Henryka Sienkiewicza, urodził się w ubogiej wiejskiej chacie.. Potrzebuje odpowiedzi dzisaj.. w tym typie opisu opisujemy własne uczucia, czujemy je.ale często brakuje nam słów, aby je nazwać, aby je wyrazić.. Postanowili, że wychłoszcze go stójką Stach, żeby chłopiec dostał nauczkę i więcej nie kradł.. Po raz pierwszy ukazała się w " Kurierze Warszawskim " w 1879 roku ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt