Przekształć zdania pojedyncze w złożone wstaw przecinki w odpowiednie miejsca

Pobierz

- Mama namawiała Zosię do udziału w konkursie.. Question from @Tomaszwojnowsk - Szkoła podstawowa - Polski Zadanie.. Nie przygotowałem się do lekcji.Zdania złożone współrzędnie i podrzędnie - wstaw przecinki w odpowiednie miejsca w zdaniach i stwórz wykresy.. ŁĄCZNE - Czynności współistnieją ze sobą, czyli występują w jednakowym czasie i przestrzeni.. 6, Zeszyt ćwiczeń.. -Maciek udowodnił swoja rację.. 2010-05-23 20:23:42; W podanych zdaniach złożonych wstaw brakujące przecinki.. Dopisz odpowiednie spójniki lub zaimki oraz wstaw przecinki.. Podczas pobytu na półkoloniach poznałam wiele kolegów.. Dwa zdania lub równoważniki zdań, które łączą się ze sobą za pomocą spójników, zaimków lub przecinków, tworzą wypowiedzenie złożone.Odczytujemy je jako złożony komunikat, w którym treści pojedynczych zdań mogą się uzupełniać, łączyć ze sobą, a nawet sobie przeciwstawiać.Zdania złożone współrzędnie i podrzędnie - wstaw przecinki w odpowiednie miejsca w zdaniach i stwórz wykresy.. Podczas pobytu na półkoloniach poznałam wielu nowych kolegów.. Przekształć zdania pojedyncze w złożone.. - Podczas pobytu na półkoloniach poznałam wielu kolegów.. b) Maciek udowodnił swoją rację.. Postaw (ustnie) pytania o zdania podrzędne.. Question from @Zaklinn97 - Szkoła podstawowa - Polskiprzekształć podne zdania złożone w zdania pojedyncze 2014-06-16 14:34:07 Połącz zdania pojedyncze za pomocą spójników,tak aby powstały zdania złożone współrzędnie.Tam,gdzie trzeba,postaw przecinek..

Proszę o szybką odpowiedz.Przekształć zdania pojedyncze w złożone wstaw przecinki w odpowiednie miejsca.

Klasa 7 Polski.. Proszę o szybką odpowiedz.Przekształć zdania pojedyncze w złożone wstaw przecinki w odpowiednie miejsca.. Dopisz odpowiednie spójniki lub zaimki oraz wstaw przecinki.. c) Mama namawiała Zosię do udziału w konkursie.. Polub.. Wstaw przecinki w odpowiednie miejsca.". Zadanie.. Podczas pobytu na półkoloniach … Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Opublikowany in category Polski, 11.10.2020 >> .. Wstaw przecinki w odpowiednie miejsca.. Błażej zachorował na odrę, więc nie przyszedł do szkoły, nie pisał wypracowania, nie dostał dwói ze sprawdzianu, leżał w domu, jadł pyszny kisiel, bawił się kulkami i nie myślał o szkole.. Następnie przekształć zdania złożone w pojedyncze.. .1.Przekształć zdania pojedyńcze w złożone.. Prosze!. Zdanie złożone zawiera więcej niż jedno orzeczenie, np.Odyseusz myślał*, że za kilka tygodni* wróci do domu.. Rodzaje zdań złożonych współrzędnie: 1.. W przekształconych zdaniach podkreśl dopełnienia wraz z wyrazami określającymi.. Podczas pobytu na półkoloniach poznałam wielu nowych kolegów 2.Ułóż zdania złożone odpowiadające podanym wykresom ___ :jakim?. spójniki: i, oraz, ni, ani, a, jak.Nie bój się dzielić, chociaż wciąż nie jest w porządku.. Wstaw przecinki w odpowiednie miejsca.Podczas pobytu na półkoloniach poznałam wielu nowych kolegówPrzekształć zdania pojedyncze w złożone.Wstaw przecinki w odpowiednich miejscach..

Przekształć zdania pojedyncze w złożone.

Maciek udowodnił swoją racje.. Udostępnij Udostępnij wg Katarzyna03.. Compartir Compartir por Katarzyna03Zdania złożone współrzędnie i podrzędnie - wstaw przecinki w odpowiednie miejsca w zdaniach i stwórz wykresy.. Postaw ( ustnie) pytania o zdania podrzędne.. Więcej.. Mama namawiała Zosię do udziału w Konkursie - Głoska /sz/ w zdaniachZdania złożone współrzędnie i podrzędnie - wstaw przecinki w odpowiednie miejsca w zdaniach i stwórz wykresy.. W zdaniu złożonym można wydzielić zdania składowe, czyli zdania pojedyncze, z których zostało utworzone zdanie złożone, np.(1)Odyseusz myślał*, (2)że za kilka tygodni .głoska [r] w zdaniach - Zdania złożone współrzędnie i podrzędnie - wstaw przecinki w odpowiednie miejsca w zdaniach i stwórz wykresy.. Zadanie.. Podczas pobytu na półkoloniach poznałem wielu kolegów.. Dostarczając odpowiedzi lub odpowiedzi na pytania Przekształć zdania pojedyńcze w złożone .Podkreśl zastosowane spójniki, Pomogłeś studenci uzyskać odpowiedź mu potrzebne.Zdanie pojedyncze to zdanie, które zawiera jedno orzeczenie, np.Prometeusz stworzył człowieka.. Klasa 7 Polski.. - Maciek udowodnił swoją rację.. Wstaw przecinki w odpowiednie miejsca.. Osadź.. a)podczas pobytu na półkoloniach poznałam wielu nowych kolegów.. Strona 61. c) Mama namawiała Zosię do udziału w konkursie..

"Przekształć zdania pojedyncze w złożone.

b) Maciek udowodnił swoją rację.. Szybko!1.. Edytuj elementy.. :____ ____ : ___:Kiedy.. Następnie przekształć zdania złożone w pojedyncze.. Maciek udowodnił swoja racje.. 1.Przekształć zdania pojedyncze w złożone.. Wstaw przecinki w odpowiednie miejsca.. Možnosti .Rozróżniamy zdania złożone współrzędnie, podrzędnie oraz wielokrotnie złożone.dopasuj wykres do zdania- Położenie jest takie (1), że trudno powziąć jakąś decyzję (2).. - który mnie nie zadowolił - zdanie podrzędne 2:1 - zdanie podrzędnie złożone przydawkowe 1N 2P W zawodach osiągnąłem wynik, który mnie nie zadowolił .Zaznacz na niebiesko wszystkie orzeczenia w poniższych zdaniach.. Klasa 7 Polski.. Wymagane logowanie .ZDANIA ZŁOŻONE WSPÓŁRZĘDNIE.. W przekształconych zdaniach podkreśl dopełnienia wraz z wyrazami określającymi.Połącz zdania pojedyncze w zdania złożone.Wstaw przecinki.. Nie przygotowałem się do lekcji.W podanych zdaniach złożonych wstaw brakujące przecinki.. Question from @Kinga2212 - Szkoła podstawowa - PolskiNowe Słowa na start!. Na tej stronie możemy uczyć się razem i informacji zwrotnej.. Przykład: "Adrian nie jest zdolny i uczy się słabo.". Wstaw przecinki, w odpowiednie miejsca (zdania u góry, na zdjęciu) 2.Wykonaj wykres podanego wypowiedzenia.. Ponumeruj zdania składowe i zapisz pytania, na które odpowiadają zdania podrzędne Wciąż naucę piosenkę, którą wczoraj usłyszałem w radiu..

1.Przekształć zdania pojedyncze w złożone.

2010-03-11 23:36:17Przekształć zdania pojedyścze złożone.. 2011-12-30 11:58:18Przekształć pary zdań pojedynczych w zdania złożone podrzędnie okolicznikowe, zgodnie z informacjami podanymi w nawiasach.. Mama namawia Zosię do udziału w konkursie.. -> Kiedy przebywałam na półkoloniach,Przekształć pary zdań pojedynczych w zdania złożone podrzędnie okolicznikowe, zgodnie z informacjami podanymi w nawiasach.. a)podczas pobytu na półkoloniach poznałam wielu nowych kolegów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt