Sprawdzian 2 fale i optyka

Pobierz

Która z nich odbija najmniejszą część padającego światła?1 Grupa A Testy sprawdzające TEST nr 1 z działu: Optyka imię i nazwisko W zadaniach wstaw krzyżyk w kwadracik obok wybranej odpowiedzi.. Dział fale elektromagnetyczne.. "Fale elektromagnetyczne i optyka" - grupa A , karta odpowiedzi, plik: test-13-fale-elektromagnetyczne-i-optyka-grupa-a-karta-odpowiedzi.pdf (application/pdf) Zrozumieć fizykę ZR13.. Zasada Fermata - światło biegnie między dwoma dowolnymi punktami po takiej drodze, aby czas potrzebny na jej przebycie był jak najkrótszy albo najdłuższy.. 2 Źródłem światła nie jest A. rozgrzany gwóźdź.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. #dzwiek #fala #promieniowanie #spotkaniazfizyka #drgania #fale .TEST z FIZYKI "Optyka".. Oko i ucho jako rejestratory fal.. Książka nauczyciela zawiera między innymi sprawdziany, klucze odpowiedzi i testy do poniższych działów: Klasa 1.. III, 30 godz. PROGRAM WYKŁADU 1.. W jakiej odległości od soczewki o ogniskowej 10cm należy umieścić przedmiot, aby obraz powstał w odległości 30cm.. Napisał dr inż. Paweł Troka.. Pokazaliśmy, że w ośrodkach jednorodnych światło rozchodzi się po liniach prostych.. 24 sierpnia 2013 Babiańska Helena Gimnazjum, Sprawdziany..

10 cm.Ma ktos moze odpowiedzi do sprawdzianu z fizyki 2 gim.

Zdolność skupiająca soczewki wynosi 10 dioptrii.. Materiał przygotowany w oparciu o podręcznik "Spotkania z Fizyką" z działu Drgania i Fale.. B. ekran kinowy.. Drgania prostych układów fizycznych (4 godz.) Pojęcia podstawowe.. Wskazówki metodyczne do działu Fale i optyka (s. 4-8) Rozwiązania zadań z podręcznika z działu Fale i optyka (s. 5-15) Sprawdzanie umiejętności.. Widmo fal akustycznych i elektromagnetycznych.. Jeżeli fala świetlna ma długość 600 • 10-9m, a światło porusza się z prędkością 300 000 km/s, to okres dla tej fali świetlnej wynosi: 2 • 10 9 s. 500 • 10 -12 s. 2 • 10-15s.. Sprawdzian zawiera materiał służący do weryfikacji stopnia opanowania materiału przez ucznia.. #Test #optyka #klasa #trzecia # Test: Drgania i Fale: Sprawdzian Sprawdzian wiedzy z Fizyki z zakresu fal i drgań.. Obraz tej diody powstanie po.. Sprawdzian wiadomości z optyki.. Przedmiot o wysokości 2 cm ustawiono prostopadle do osi optycznej soczewki, w odległości 15 cm od niej.. Promieniowanie jest to wysyłanie przez źródło fal elektromagnetycznych w ujęciu falowym lub strumienia fotonów w .Test Fale elektromagnetyczne, podrozdział podręcznika Spotkania z fizyką cz. 4 dla Klasa III..

Obejmuje zagadnienia z działu Fale i optyka (zakres podstawowy).

Sprawdzian wiadomości z optyki.. Świadczy o tym powstawanie cienia i półcienia.. Liniowość i zasada superpozycji.. W tym dziale przedstawiliśmy wybrane zagadnienia związane ze światłem.. W pewnej odległości od płaskiego lustra ustawiono świecącą diodę.. C. nie zmienia się.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.1) Ośrodek w którym rozchodzi się światło a) Optyczny b) Świetlny c) Odbicia d) Rozproszenia 2) Fale elektromagnetyczne bo długości 380-780nm a) Ultrafiolet b) Światło c) Promień d) Podczerwień 3) Nauka o świetle i jego oddziaływaniu z materią a) Dynamika b) Kinematyka c) Mechanika d) Optyka 4) Zaćmienie.-występuje, gdy księżyc znajduje się pomiędzy Słońcem a Ziemią .Drgania i fale - przykładowy sprawdzian 1.Ułóż prawdziwe zdania, łącząc kreska odpowiednie zdania: Amplituda to czas, w którym ciało wykonuje jedno pełne drganie Okres to liczba drgań w jednostce czasu Częstotliwość to największe wychylenie ciała drgającego z poło9zenia równowagi 2.Dźwięk nie może rozchodzić się w: .E-podręcznik Fizyka.. Mamy trzy powierzchnie: zwierciadło, białą kartkę i czarną kartkę.. Fale elektromagnetyczne i optyka , Część 3 , Zrozumieć fizykę ZR , Fizyka , Szkoły ponadgimnazjalne , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.plZadanie 1 - Optyka - odległość i wysokość obrazu..

Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.fizyka - Drgania, fale i optyka.

C. żarówka.1.. 2012-03-29 18:20:44; MA ktoś sprawdzian fizyka 3 "optyka, czyli nauka o .2 A.Obłąkowska-Mucha AGH Poruszające się ładunki są źródłem pól: elektrycznego i magnetycznego.. Fala elektromagnetyczna jest falą płaską, poprzeczną, rozchodzącą się prostopadle do drgań pól elektrycznego i magnetycznegoFizyka OPERON klasa 1,2,3.. Optyka - powtórzenie:) To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćTest 2.. #Test #optyka #klasa #trzecia # Test: Drgania i Fale: Sprawdzian Sprawdzian wiedzy z Fizyki z zakresu fal i drgań.. Światło jest falą elektromagnetyczną o długości od 380 do 780 nm, czyli o częstotliwości od 3,8•10 14 Hz do 7,9•10 14 Hz.Opublikowano w Optyka i fale elektromagnetyczne.Ciekawa Fizyka 1,2,3 Ksiazka nauczyciela zawiera miedzy innymi testy, odpowiedzi do zadan, odpowiedzi do testow i sprawdzianow oraz sprawdziany z ponizszych dzialow: Klasa 1 Klasa 2 KlasaFale uderzają o brzeg w odstępach 4 sekundowych.. optyka sprawdziany.doc.Drgania i fale - sprawdzian w klasie 2 gimnazjum z. fizyki.. Rozróżniamy fale:---->Fizyka 2 NPP Drgania i fale sprężyste<----- • Sprawdziany • pliki użytkownika firma99 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Fizyka 2 NPP Drgania i fale sprężyste Wersja B Str.2.jpg, Fizyka 2 NPP Drgania i fale sprężyste .Fizyka - Optyka - Soczewki DRAFT..

2011-12-19 19:59:28; Ma ktoś sprawdzian z fizyki z działu ` optyka, czyli nauka o świetle ` ?

Rozproszenie światła: wynika z padania promieni na chropowatą powierzchnię.Optyka - Sciaga.pl.. Liczba zadań: 13.. Podane są wskazówki i odpowiedzi.. Sprawdzian do działu Termodynamika.Podsumowanie wiadomości z optyki.. Wstęp (2 godz.) Rodzaje fal.. przedmiot: fizyka - poziom rozszerzony.. klasa data 1 Gdy światło rozchodzi się w próżni, jego prędkć A. rnie.. Kliknj "więcej" aby zobaczyć rozwiązanie.FALE I OPTYKA Fizyka Techniczna, sem.. Zakres podstawowy.. • Oddziaływanie fali e-m z ośrodkiem, • Odbicie plazmowe, • klasyczny współczynnik załamania, • kształt linii widmowych, poszerzenia.. Dostep dla zalogowanych \ To jest fizyka \ Czesc 4 \ Optyka Test Optyka" - grupa A, klucz.Optyka - powtórzenie • Propagacja fali elektromagnetycznej.. • Natężenie fali.. używany w optyce do zmiany kierunku biegu fal świetlnych.. Pola te propagują się w przestrzeni w postaci fali elektromagnetycznej.. D. jest niemierzalna.. drugiej stronie lustra w miejscu, gdzie przetną .Test Optyka, Rozdział II podręcznika Spotkania z fizyką cz. 4 dla Klasa III.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Ćwiczenie 1.. Optyka.. 23 sierpnia 2013 Babiańska Helena Gimnazjum, Sprawdziany.. Q.Ciekawa Fizyka Sprawdzian Drgania i fale mechaniczne Klasa 2 • pliki użytkownika Sprawdzian-Test-Odpowiedzi-Chomikuj przechowywane w serwisie Chomikuj.pl.. Oblicz odległość obrazu od soczewki i wysokość obrazu.. drugiej stronie lustra w miejscu, gdzie przetną się promienie padające na lustro po odbiciu.. Niektóre własności równań i funkcji.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Wskaż prawidłową odpowiedź.. Omówiliśmy zjawisko odbicia światła od różnych zwierciadeł, pokazaliśmy, jak powstają .Optyka klasa trzecia gimnazjum , nr 11..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt