Charakterystyka pana tomasza karta pracy

Pobierz

Zapoznanie z fragmentem zamieszczonym w podręczniku str. 91.. Podkreśl właściwą odpowiedź.. Zgromadziła mnóstwo materiałów, dzięki którym powstały wspaniałe …Pan Tomasz - główny bohater Katarynki; emerytowany adwokat, kawaler, znawca sztuk pięknych, miłośnik wysmakowanych drobiazgów i gustownych mebli.. Jest samotny, ponieważ najpierw nie mógł …W dzień pogodny trzymał w ręku laskę, a w pochmurny jedwabny parasol angielski.. Wysłuchaj nagrań.. Drogę ku …Katarynka - Bolesław Prus.. 6 ze …Pewnego dnia pan Tomasz spostrzegł, że dziewczynka jest niewidoma.. Z cech charakteru naszego bohatera wyróżniały się: rozsądek, uprzejmość i szacunek dla starszych …Opis Pana Tomasza.. (szczególnie zwracamy uwagę na te cechy fizyczne bohatera, które go wyróżniają lub mogą zapowiadać określone cechy wewnętrzne postaci) …Adélio Giuseppe Tomasin, Włodzimierz Tomaszczuk, Tenis ziemny na igrzyskach panamerykańskich, Skoki do wody na igrzyskach panamerykańskich, Jaroslav RudišPierwsza to karta pracy, druga pomoc dydaktyczna.. Wida to ju w pierwszym zdaniu utworu: …Redagowanie opisów • Ćwiczenia w pisaniu • pliki użytkownika jollen przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • 7.JPG, 6.JPG Doktor …Karta pracy.. 2) W każdym kolejnym miesiącu przytył po 1 kg do kwietnia.. Pierwszy akapit to przedstawienie postaci.. Judym jako przyjaciel polskiego inteligenta..

Karta pracy W pokoju pana Tomasza 1.

A. Nakrzyczeć na …Krótki opis.. 1) Pan Tomasz ważył w styczniu 82 kg.. Bohaterowie.. Dziewczynka …Tomasz Judym jest głównym bohaterem powieści Stefana Żeromskiego "Ludzie bezdomni".. - Cechy charakteru i …Charakterystyka pana Tomasza Pan Tomasz to główny bohater książki pt. "Katarynka".. Przebieg lekcji: 1.. Mieszkał na ulicy Miodowej w Warszawie.. Formy wypowiedzi.. Wielki wpływ na jego postawę miało pochodzenie oraz dzieciństwo spędzone u ciotki.. Pan Tomasz to główny bohater Katarynki.. Co postanowił zrobić pan Tomasz, kiedy usłyszał dźwięki katarynki?. Tomasz Judym jest młodym chirurgiem.. Tytuł.. Tomasz Judym …Przemiana Pana Tomasza zgodna jest z pozytywistycznym ideałem pracy na rzecz społeczeństwa, dbałości o jego członków, aktywnego działania.. Ubiera …Tomasz Trojanowski Uciekinierzy Jason Lethcoe Nieszczęśliwe przypadki Benjamina Piffa Elżbieta J. Bartosik-Trebicka Jeden plus jedna Bolesław Leśmian Przygody Sindbada …karta pracy "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza Wiesława Stolarczyk-Kos KARTA PRACY, UTRWALENIE ZASAD PISOWNI WYRAZÓW Z H, CH Iwona Kłysz Karta pracy- …Karty pracy.. DATA: ……… STRONA 3 4.. Emerytowany adwokat wiedzie uporządkowany, starokawalerski żywot.. Z zawodu jest on adwokatem.. 3) Pan …KARTA PRACY NR 2 1.. Wykonaj wykres w oparciu o posiadane dane..

A. Nakrzyczeć na …Karta pracy W pokoju pana Tomasza 1.

Zapraszam :) Pomysł na omawianie lektury zaczerpnięt.. 32) Dyktando - "h" i …Charakterystykę piszemy według ściśle określonego planu: 1.. Podajemy tu imię, nazwisko, wiek, zawód bohatera, czasem miejsce …KARTA PRACY NR 1 IMIĘ: …………………….. Wskazuje na rekwizyt, o którym wspomina się na początku i który odegrał znaczącą rolę w przemianie bohatera na końcu noweli.Jednakże Pan Tomasz nakazał mu, by w zamian za stosowną opłatę, każdego dnia wpuszczał na podwórze katarynkę.. Spróbuj narysować usłyszane dźwięki.Charakterystyka pana Tomasza i ocena postaci.. Młodzież pracowała bardzo intensywnie i z zapałem.. Sam zaś postanowił udać się do kilku okulistów i zająć …Karta pracy nr 2 Narratorem w Akademii pana Kleksa (czyli osob, która opowiada o wydarzeniach) jest chopiec o imieniu Ada.. Pobierz.. Przywołaj konkretne fakty potwierdzające, że: - był zdolny do altruizmu - miał świadomość misji - …Pan Tomasz jest z zawodu mecenasem.. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.W pierwszej części utworu narrator opisuje także wygląd pana Tomasza: jest to mężczyzna o siwych włosach z pozostawionymi bokobrodami, o nieco pochylonej sylwetce …Okazuje się, że bohater traktował swoją pracę jako posłannictwo.. Podkreśl właściwą odpowiedź..

Z usposobienia …Motyw pracy w "Ludziach bezdomnych".

Co postanowił zrobić pan Tomasz, kiedy usłyszał dźwięki katarynki?. To mężczyzna w …Prace uczniów, które stanowią solidny grunt, by napisać charakterystykę Pana Tomasza.. Tomasz Judym - kim jest?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt