Charakterystyka achillesa i hektora krótka

Pobierz

Był to Ateńczyk.. Hektor przepowiada śmierć Achillesa z ręki Parysa.. Na szczęście dość szybko się reflektuje i staje do pojedynku jak prawdziwy mężczyzna.Streszczenie krótkie.. Heros walczył po stronie Greków.. Achilles był synem księcia tesalskiego, Peleusa oraz boginki morskiej Tetydy.. Na szczęście w porę się opanował po rozmowie z Prijamem.. Olivia16 102 pkt.. Achilles - jako heros, pewien zwycięstwa w walce był nieczułym, bezlitosnym zabójcą.. Czytając historię wojny trojańskiej dowiadujemy się wiele o dwóch głównych bohaterach tego mitu - Achillesie i Hektorze.. Początkowo bowiem bierze nogi za pas i pospiesznie - by tak rzec - wycofuje się na z góry upatrzone pozycje, czyli biega wokół Troi.. Wie, co to strach, np. zdominował go w chwili, gdy zaczął uciekać przed Achillesem, lecz w końcu przełamał się i stanął do walki, w której zginął.Achilles zaś działał pod wpływem gniewu.. 2 Zobacz odpowiedzi licze na naj kaskader1266 kaskader1266 Hektor- syn Priama i Hekaby, starszy brat Parysa, Deifoba, Kasandry, mąż Andramachy, ojciec Astyanakasa.. Później okazało się, że mają także cechy, którymi się różnią.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora; Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora; REKLAMA.. Achilles jest wręcz pewny, że bogowie stoją po jego stronie, że jest wybrany przez mieszkańców Olimpu.Achilles: Grek,rozgniewany po śmierci swojego przyjaciela Patroklosa , chce go pomścić , sprzyja mu Atena, nie zgadza się na żadne układy,mówi Hektorowi że jeśli zginie to ciało Hektora wyda na pohańbienie psom i sępom,podkreśla że są wrogami i nigdy się nie zaprzyjaźnią, ma świadomość że zna wojenne rzemiosło,wspaniale włada włócznią,patrzy na Hektora z góry .Achilles miał długie włosy, na wojnie ubrany był w złocistą zbroję i był delikatnej urody, miał przydomek szybkonogi..

Iliada i Odyseja Homera oraz Cypria charakteryzują go jako największego wojownika.Ebenezer Scrooge - charakterystyka.

Na pierwszy rzut oka byli bardzo do siebie podobni.. Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. Był zły za zamordowanie Patroklesa i myślał tylko o zemście, odrzucił propozycję Hektora, który zaproponował aby zwycięzca nie zbeszcześcił ciała pokonanego.. Gdy stracił swego przyjaciela Patroklesa opętała go niesamowita chęć zemsty.. Byli nimi mityczni wodzowie - Achilles i Hektor.Wydawać by się mogło, że bardzo byli do siebie podobni, jednak szybko ujawniły się cechy odróżniające ich bardzo mocno.Achilles i Hektor są bohaterami eposu Homera pt. "Iliada".. 2010-09-26 19:30:04Chciałabym w tej charakterystyce bliżej przedstawić dwóch głównych bohaterów ?Iliady?. Hektor jest postacią szlachetną, wzorem wojownika i obrońcy państwa przed najeźdźcą.Jest odpowiedzialny.. Nie jest egoistą, a w pojedynku z Achillesem nie traktuje ewentualnego zwycięstwa jako źródła własnej sławy, lecz możliwości ulżenia Trojanom w walce.. Najlepsi w tym miesiącu pawlowiczf 306 pkt.. 2010-10-06 19:22:36 Jakie są wspólne cechy wyglądu, zachowania, charakteru Achillesa i Hektora ?. Ginie ugodzony strzałą Parysa w piętę.. Podkreśla się zwłaszcza jego młodzieńczą, atletyczną sylwetkę i dziewczęce rysy.. Była ona córą Edypa, niesławnego króla Teb.. Zdewastował i zbezcześcił ciało..

(2/2) Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza, Homer Iliada - streszczenie i opracowanie ... prosząc o oddanie zwłok zabitego przez Achillesa Hektora.

Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie.Reasumując rozważania na temat wyglądu zewnętrznego i cech charakteru Achillesa i Hektora należy stwierdzić, że obaj byli wojownikami szalenie odważnymi.. Antygona to tytułowa i główna bohaterka tragedii autorstwa Sofoklesa.. Hektor decydując się na walkę z Achillesem wiedział, że przegra .Analiza porównawcza Achillesa i Hektora 7 marca 2020 0 Przez admin Podobnie jak w większości najbardziej wartościowych i pierwszorzędnych, wedle zasady decorum, utworów starożytnych Greków, homerycki epos "Iliada" nacechowany jest walorami uwydatniającymi jego priorytet i królowanie w hierarchii dzieł literackich.Pojedynek Achillesa z Hektorem, Priam prosi Achillesa o zwrócenie włok syna, Pogrzeb Patroklesa i Hektora; Bohaterowie "Iliady": Achajowie (jedno z plemion greckich, niekiedy mianem Achajów określano wszystkich Greków) : Achilles - najsławniejszy grecki heros, nieustraszony rycerz będący główną postacią utworu.. Cechowała go pycha, duma i okrucieństwo, a ponadto nie potrafił przewidywać konsekwencji swoich działań - najpierw działał, a potem myślał.Achilles jest postacią dyskusyjną..

Ojcem Hektora był władca Troi, Priam, natomiast matką Hekate.Hektor walczył po stronie Troi, przeciwko Achillesowi.Krótka charakterystyka Achillesa i Hektora.

Achilles jest postacią złożoną, której nie można jednoznacznie ocenić.Charakterystyka zewnętrzna.. Hektor zapowiada, że nigdy nie odwróci się od przeciwnika (czyli nie będzie uciekać).. Uchodził za syna Peleusa, króla jednego z miast w Tesalii, i nereidy Tetydy.Był wychowankiem mądrego centaura Chejrona i ojcem Neoptolemosa.. Achilles wzrusza się cierpieniem starca i rezygnuje z zemsty.. Ἀχιλλεύς, Achilleús; łac. Achilles) - w mitologii greckiej heros i bohater wojny trojańskiej (wódz Myrmidonów).. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków.. Pierwszy z nich to najstarszy syn króla Troi, Priama i Hekaby, brat Parysa i mąż Andromachy - najdzielniejszy i najbardziej prawy bohater wśród Trojan.… Czytaj dalej →Charakterystyka Hektora ("Iliada" Homera) .. jak rozpoczął on pojedynek z Achillesem, bohaterem Achajów.. Dba bardziej o dobro kraju niż o swoją sławę.. Popełniła zbrodnię przeciw woli i rozkazowi króla tebańskiego Kreona i została przez niego skazana .Achilles (gr.. Z jednej strony jest okrutnikiem nie zasługującym na współczucie czy szacunek kogokolwiek.. W przeciwieństwie do Achillesa panuje nad emocjami i zachowuje rozwagę.. Edyp z kolei był synem Lajosa a ten synem Labdaka - króla, na którego spadło przekleństwo prześladujące odtąd dynastię..

Hektor prosi, by Achilles oddał jego ciało ojcu.Charakterystyka porównawcza hektora i achillesa 2013-09-22 17:31:43 Czego wynikiem była walka achillesa i hektora ?

Pokrzywdzony ojciec ubłagał swojego boga, by go pomścił, i Apollo zesłał na obóz grecki zarazę trwającą dziewięć dni.. Natomiast Hektor był synem Priama i Hekabe.. Achilles chował się na wyspie Lykomendesa.. Hektor i Achilles to dwóch herosów, którzy reprezentowali wzorzec idealnego rycerza.. Są nimi Hektor i Achilles.. Hektor rusza do walki na miecze.. Szlachetny obrońca ojczyzny, przeciwieństwo Achillesa.Achilles walczył po stronie obozu greckiego, a Hektor jako obrońca Troi.. Byli oni dobrze urodzeni i nienagannie wyglądający: emanowali urodą i wdziękiem, byli mężni i dobrze zbudowani.Achilles jest zdecydowanym przeciwieństwem Hektora.. Hektor to prawy i szlachetny wojownik.. Agamemnon porwał wcześniej Chryzeidę, córkę kapłana Apollina.. Achilles jest postacią bohaterską i tragiczną.. Ta pozorna anielskość jego oblicza zostaje silnie skontrastowana z okrucieństwem i brakiem litości, jakie determinują jego działania.Jego postawę cechuje patriotyzm i umiłowanie swego narodu.. Od tego młodzieńca zależał los wyprawy, albowiem wróżbici zapowiedzieli, że bez niego Troja nie będzie zdobyta.Achilles odrzuca propozycję Hektora w sprawie szacunku dla zwłok wroga.. Achilles jest przystojnym i świetnie wprawionym w walce mężczyzną.. Matka Tetyda by .Przydatność 75% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Achilles, najdzielniejszy spośród Greków, obraził się na wodza naczelnego Agamemnona o odebranie branki Bryzeidy i publiczną zniewagę.. cirrus 111 pkt.. .Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Julexv 79 pkt .Wyrok, jaki wydał na Hektora nie był godny wojownika pokroju Achilla.. Patrycja_123 94 pkt.. Bronił i kochał swą ojczyznę- Troję, był jje całkowicie oddany, walczył o nią do ostatniej kropli krwi.. (587) Opis obrazu utworzonego w wierszu Juliana Tuwima - "Czereśnie" (567) Pan Tadeusz opis sytuacji polowania na niedźwiedzia.. Podczas spotkania z Priamem okazuje litość oraz szacunek dla starszych.. Kiedy był mały matka zanurzała go w świętej rzece, aby zyskał on nieśmiertelność, lecz pięta, za którą trzymała go nie była zamaczana i stała się jedyną śmiertelną częścią ciała Achillesa.Achilles i Hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów: Greków i Trojańczyków.. Współczuje ojcu Hektora i przejawia swoje uczucie płaczem.. (455) Pojedynek Hektora z Achillesem (437) Ciąg dalszy nowelki Katarynka.. Każdy czytelnik może odbierać jego osobę inaczej.. Obu bohaterów można uznać za postaci tragiczne.. Kochał matkę i ojca..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt