Wypracowanie z lektury szatan z siódmej klasy

Pobierz

"Szatan z siódmej klasy" - recenzja książki Powieść Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy" po raz pierwszy ukazała się w 1937 roku i szybko zyskała uznanie młodych czytelników.. Motyw detektywistyczny zdecydowanie wysuwa się na pierwszy plan powieści.Szatan z siódmej klasy - Czas i miejsce akcji Czas i miejsce akcji: lato 1937 roku, Warszawa i wieś Bejgoła pod Wilnem .. Był to człowiek na pozór nieporadny i zagubiony.Adaś Cisowski jest głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego - tytułowym "szatanem z siódmej klasy".. Adam pochodzi z zacnej i uczciwej rodziny.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 118 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Zapraszamy do rozwiązywania testu!Podobne tematy: • Szatan z siódmej klasy - opracowanie, problematyka, bohaterowie • Kornel Makuszyński - biografia i charakterystyka twórczości • Literatura dla dzieci i młodzieży • Awantura o Basię - streszczenie, plan wydarzeń • Szaleństwa Panny Ewy - streszczenie, plan wydarzeń, problematyka • O dwóch takich, co ukradli księżyc - streszczenie, plan wydarzeńZgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Wyobraż sobie ,że jesteś dziennikarzem popularnego pisma.Przygody w bejgole to doskonały temat dla prasy.. Jego ojciec jest szanowanym lekarzem, a .Test z "Szatan z siódmej klasy" Dowiedz się co wiesz na temat lektury "Szatan z siódmej klasy" Tagi dla tego testu: HappySzatan z siódmej klasy - Problematyka Powieść Kornela Makuszyńskiego można nazwać "młodzieżowym kryminałem" z ciekawym wątkiem przygodowym..

Wypracoanie z lektury SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY.

Wyobraż sobie ,że jesteś dziennikarzem popularnego pisma.Przygody w bejgole to doskonały temat dla prasy.. Napisz list do kolegi/ koleżanki , w którym opowiesz jej o tym że warto przeczytać tą książkę i czym cię zaciekawiła 3.Adam Cisowski jest głównym bohaterem książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy".. Lektor Tomasz Sobczak.. "Jak ona ślicznie marszczy czoło" - pomyślał Adam.Szatan z siódmej klasy - streszczenie utworu Kornela Makuszyńskiego.. Może to dlatego, iż uczniowie klasy siódmej zawsze byli przygotowani na jego lekcje.. PATKA71928 4 lata temu.. Adam Cisowski to 17-letni chłopiec.. Napisz do nas.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Wiązało się to jednak z pewną niesprawiedliwością, gdyż uczniowie z innych klas prawdopodobnie otrzymywali dwójkę.. Streszczenie wydarzeń w książce.. Powieść pt. Szatan z siódmej klasy zaczyna się od fascynującego odkrycia, którego dokonał pan profesor Gąsowski.. Przygotuj notatkę prasowa o zdarzeniach w Bejgole.Szatan z siódmej klasy - opracowanie, problematyka, bohaterowie Geneza Zanim napisany został "Szatan z siódmej klasy" powstała inna powieść, która wykazywała pewne podobieństwo jeśli chodzi o poszczególne elementy fabuły do "Szatana z siódmej klasy"..

Motyw rodziny .Wypracowanie z lektury SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY.

.Wydana w 1937 roku powieść Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy" opowiada o losach Adasia Cisowskiego - niezwykle bystrego ucznia jednego z warszawskich gimnazjów, który dzięki swemu zmysłowi detektywa rozwiązuje kolejne, nieraz bardzo trudne zagadki.Rozwiąż test z lektury - Szatan z siódmej klasy - i przekonaj się ile pamiętasz z lektury.. Adam miał 17 lat.. Quiz w Poczekalni.. Odkrył mianowicie, że jego uczeń Adaś Cisowski poznał technikę pytania uczniów na lekcji historii.Streszczenie lektury "Szatan z siódmej klasy".. Lektura szkolna bohaterów .. Pytania w teście są o różnym poziomie trudności ale dla osób, które czytały książkę nie powinny stanowić problemu.. Powieść została wydana w 1937 roku a obecnie jest lekturą w VI klasie szkoły podstawowej.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Do dziś równie chętnie sięgają po nią kolejne pokolenia młodzieży, przenosząc się dzięki niej w świat przygody, by wraz z głównym bohaterem utworu rozwiązywać tajemnicę .. "Szatan z siódmej klasy" to jedna z najchętniej czytanych książek Kornela Makuszyńskiego..

Adam Cisowski jest głównym bohaterem powieści "Szatan z siódmej klasy".

Był dumny, że uczniowie najlepiej uczyli się z historii.W klasie siódmej, jak w państwie hiszpa ńskiego króla, nigdy nie zachodziło sło ńce.. Uczniowie mają lekcje historii z profesorem Gąsowskim.. Czas fabuły sięga aż 1813 roku, bowiem Adam czyta "Rękopis Księdza Koszyczka" opisujący wydarzenia tamtych lat, z których wynika zagadka dworku w Bejgole.Zadanie: help wypracowanie pomocy na jutro z lektury quot szatan z siódmej klasy quot quot k makuszyński jak sobie wyobrażasz dalsze dzieje adama Rozwiązanie: wypracowania są na sciaga pl bardzo dobre tylko trzeba odpowiednie wybrac zawsze dostawalam 4Plik Szatan z siódmej klasy tematy wypracowań.doc na koncie użytkownika dorotkar • folder SZATAN Z 7 KLASY • Data dodania: 22 kwi 2009Całość kupisz tu: Makuszyński "Szatan z siódmej klasy" audiobook.. Udostępnij.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. Udostępnij.. gabciaa222 5 lat temu.. Opowiedz o nich czytelnikom.. Skomentuj.. Jak co lekcję, nauczyciel wywołuje ucznia do tablicy .Nie dawno miałam lekturę szatan z siódmej klasy i były trzy tematy do wyboru takie jak : 1.. Swoje przezwisko zawdzięcza profesorowi Gąsowskiemu, który uznał, że tylko szatan mógł odkryć jego metodę egzaminowania uczniów..

Opowiedz o nich czytelnikom.Jak dobrze znasz lekturę "Szatan z siódmej klasy"?

Śmiały si ę rado śnie młode oczy, śmiały si ę pyzate g ęby i śmiały si ę usta, napełnione niepoliczon ą ilo ści ą zdrowych z ębów.. Adam Cisowski to bohater książki Kornela Makuszyńskiego pt.: Szatan z siódmej klasy.Był to chłopiec bystry, dobrze wychowany oraz nieprzeciętnie inteligentny.Potrafił rozwiązywać trudne zagadki.. Wypracoanie z lektury SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY.. Skomentuj.. Był uczniem siódmej klasy w męs.Napisz sprawozdanie z lektury " Szatan z siódmej klasy " zadanie dodane 2 kwietnia 2017 w Język polski przez użytkownika Młoda Młodociana [Szkoła podstawowa] wypracowanieWypracowanie Na6.pl.. Swój spryt wykorzystywał w wielu sytuacjach.Wypracowanie z lektury SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY.. Opisz /jedna z przygód Adasia / jeden rozdziała 2.. Rzadko bywał w złym humorze.. Zawsze starał się być uśmiechnięty.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Jest bardzo bystrym, inteligentnym i zdolnym chłopcem.. 12 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Swoje przezwisko otrzymuje od nauczyciela historii - profesora Gąsowskiego, który dostrzega cechy intelektu u Adama.Szatan z siódmej klasy; cytaty z książki "Szatan z siódmej klasy" katalog cytatów [+ dodaj cytat] Panienka zmarszczyła czoło, jak gdyby miała wygłosić uczoną rozprawę i pragnęła to uczynić z wielką rozwagą.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt