Karta pracy janko muzykant brainly

Pobierz

Janko Muzykant to główny bohater noweli H.Sienkiewicza o tym samym tytule.. Jednak zarówno matka, jak i dziecko nie umierają.Matka Janka rodzi chłopca w bólach.. Jego wielkim marzeniem stało się posiadanie .Od najmlodszych lat uczono go pracy, jednakze Janko nie wydawal sie nia byc zainteresowany.. Urodził się na wsi w biednej rodzinie.. Zapisanie tematu lekcji: Zmieniamy losy Janka Muzykanta.. NCB: wiem, kim jest Henryk Sienkiewicz potrafię określić czas i miejsce akcji wymieniam bohaterów i krótko o nich opowiadam potrafię scharakteryzować głównego bohatera wypełniam karty pracy związane z lekturą 1.. Rozmowa na temat niezwykłej fascynacji bohatera światem dźwięków:-Wyszukiwanie informacji w tekście: uczniowie we wskazanym nauczyciela fragmencie szukają informacji, jakie dźwięki słyszał Janek:Karta pracy - czy potrafisz opisać Janka Muzykanta?. - Ochrzczenie dziecka przez baby i nadanie mu imienia Jan.. Polecenie 4: Uporządkuj chronologicznie punkty planu i zamień je na równoważniki zdań i wpisz do zeszytu (Janko zostaje postawiony przed sądem.. 1 Zobacz odpowiedź .Brainly to platforma social learningowa, dzięki której otrzymasz pomoc w zadaniu domowym.. Pogadanka na temat, smutnego zakończenia utworu.. NigdyZablysnij i pokaz wszystkim, ze znasz interesujacy szczegol, ciekawy fakt dotyczacy tego tematu.Janko Muzykant jest tytulowym bohaterem noweli Henryka Sienkiewicza.Rodzaj pakiet Klasa 4, 5, 6, 7, 8 Okładka twarda Rok wydania 2003 Tytuł SACHEM SZKICE WĘGLEM JANKO MUZYKANT ZA CHLEBEM LATARNIK NOWELE SIENKIEWICZ lektury z .Formy pracy:-zbiorowa;-w grupach..

Karty pracy- środki stylistyczne.

Urodził się na wsi w biednej rodzinie.. - Poprawa stanu dziecka i matki.. Choć słabowity, ma w sobie siłę, której możemy mu pozazdrościć - wyłamuje się z porządku wsi.. Tytuł ………………………………………………………….. Możesz jej także wysłuchać lub Zadanie 2.. Reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową , Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską z egzemplarzy pochodzących ze zbiorów BN, BŚ i BE.Janko Muzykant Przyszło to na świat wątłe, słabe.. Dołącz do nas i ucz się w grupie.. Muzykant umiera.. Wskazujemy cechy noweli // odp.. Zadanie 3.Janko Muzykant - Prawda czy fałsz.. Był wątły, słaby i chorowity.,,Chudy był zawsze i opalony , z brzuchem wydętym , z zapadłymi policzkami ; czuprynę miał konopną , białą prawie i spadającą na jasne wytrzeszczone oczy" -tak pisze o nim autor.Janko Muzykant - plan wydarzeń.. PRZEBIEG LEKCJI: 1.. Polecenie 3: Określ miejsce, czas akcji i bohaterów utworu.. Zadanie 1.. - Przybycie księdza.. "Chudy był zawsze i opalony, z brzuchem wydętym, z zapadłymi policzkami; czuprynę miał konopną, białą prawie i spadającą na jasne wytrzeszczone oczy" - tak pisze o nim autor.Karta pracy - Poznajemy nowelę "Janko Muzykant" Henryka Sienkiewicza.. "Janko Muzykant" to lektura dla klas 4-6.. "Janko Muzykant".. Robię to na własnym blogu i fanpage FB Radość uczenia Język polski..

SYTUACJA ...Polecenie 1: Rozwiąż test (karta pracy nr 1).

Był wątły, słaby i chorowity.. Urodził się na wsi w biednej rodzinie.. Narracja prowadzona jest z perspektywy trzecioosobowej i skoncentrowana na głównym bohaterze - małym Janku (narracja podmiotowa).. Na podstawie różnych źródeł napiszcie krótką notatkęAle ich nie miał…Janko Muzykant to główny bohater noweli H. Sienkiewicza o tym samym tytule.. Author: Windows User Created .Janko Muzykant - test znajomości lektury.. Nauczyciel pyta, co to jest nowela, z jakich części się składa?. b) przez ludzi we wsi.. Paati233 Paati233 .. Opisz w kilku zdaniach wieś z czasów Janka Muzykanta Plis tylko szybko!. Zapisz w zeszycie: 1.Gatunek utworu: "Janko Muzykant" to nowela.. Kumy, co się były zebrały przy tapczanie położnicy, Narodziny kręciłygłowamiinadmatką,inaddzieckiem.KowalkaSzymonowa,którabyłana mą-drze sza,poczęłachorąpocieszać: — Da ta — powiada — to zapalę nad wami gromnicę, uże z was nic nie będzie,Katalog Karolina Sroka, 2012-06-19 Czarnków Język polski, Karty pracy Karta pracy - czy potrafisz opisać Janka Muzykanta?Może to niezbyt wiele, ale pewne refleksje na temat swojej pracy już mam i postanowiłam się nimi podzielić.. "Janko Muzykant" najbardziej oddaje głębię dziecięcych przeżyć.. Sąd, nie chcąc .Janko Muzykant - 10-letni chłopiec określany przydomkiem z racji zdolności muzycznych, jego matka, wójt, Stach..

Dołącz do nas i ucz się w grupie.Wypełnianie karty pracy.

Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. W skład zestawu wchodzi 8 kart (każda w trzech wersjach: pusta czarno-biała, pusta kolorowa i uzupełniona kolorowa, czyli łącznie 24 karty).. Mit o Prometeuszu.. d) jego ojciec był światowej sławy muzykiem.. Chłopiec zostaje surowo ukarany.H.Sienkiewicz - Janko Muzykant • klasa IV • pliki użytkownika niunia102 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Henryk Sienkiewicz Janko Muzykant (opracowanie).doc, Henryk Sienkiewicz Janko Muzykant (streszczenie).docKarta pracy - "Janko Muzykant" Henryka Sienkiewicza.. Przeczytaj nowelę Henryka Sienkiewicza "Janko Muzykant".. To jest ktoś, kto wie więcej, widzi więcej i rozumie więcej!. c) gdyż podziwiano jego talent muzyczny.. 5.Mitologia - 8 kart (pustych i uzupełnionych) polonistka.net.. Polecenie 2: Znajdź, przeczytaj i wypisz 10 najważniejszych informacji o autorze lektury.. Prawda: miał na imię Jan, chciał grać na skrzypcach, pomagał mamie jak miał 10 lat, był ubogi, był słaby, był chudy, miał tylko mame, Fałsz: miał na imię Jakub, chciał grać na gitarze, pomagał mamie jak miał, był bogaty, był bogaty, był otyły, miał cala rodzine,Janko Muzykant to główny bohater noweli H.Sienkiewicza o tym samym tytule..

Nauczyciel wprowadza do tematu lekcji: podsumowanie pracy z lekturą "Janko Muzykant".

Opisz swoje wrażenia po zapoznaniu się z tą lekturą.. W tym celu kreśli liryczne, poetyckie .Henryk Sienkiewicz, Janko Muzykant Wolne Lektury to projekt prowadzony przez fundację Nowoczesna Polska .. Język polski.Janko Muzykant to nie jest jakiś przygłupek ze wsi, co go muzyka chwyta za małe serduszko.. d) komornicą.. Autorem książki jest Henryk Sienkiewicz.. Był wątły, słaby i chorowity.,,Chudy był zawsze i opalony , z brzuchem wydętym , z zapadłymi policzkami ; czuprynę miał konopną , białą prawie i spadającą na jasne wytrzeszczone oczy" -tak pisze o nim autor.Plis pomóżcie to na teraz JAKIE DŹWIĘKI SŁYSZAŁ JANKO MUZYKANT PODCZAS: pracy na polu-w sądzie-podczas rozrzucania gnoju-w kościele-nocą-przed karczmą-NIE POTRZEBUJE TO BEZSENSOWNYCH ODPOWIEDZI TYLKO POMOCNYCH :)Brainly to platforma social learningowa, dzięki której otrzymasz pomoc w zadaniu domowym.. Zadanie 1.. 3) Janko był nazywany Muzykantem: a) przez matkę.. - Zapalenie gromnicy nad słabą matką chłopca przez wiejskie baby.. c) karczmarką.. Wstęp Przedstaw postać - jak się nazywa, gdzie mieszka, ile ma lat, co wiesz o jej rodzinie?2) Matka Janka była: a) służącą we dworze.. 3.Bohaterowie: a)główny i tytułowy: Janek - dziesięcioletni chłopiec pochodzący z ubogiej rodziny, wychowany przez matkę,Narracja i styl w "Janku Muzykancie".. Mistrzowie polskiej nowelistyki.. Karty dotyczą następujących mitów: 1.. 4) Zachwycały go: a) wszystkie dźwięki - również odgłosy natury.Ćwiczenia: JANKO MUZYKANT.. Życie dziesięcioletniego Janka we wsi.pt..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt