Opisz walory turystyczne kenii

Pobierz

Graniczy od północy z Somalią, Etiopią i Sudanem Południowym, od zachodu z Ugandą, a od południa z Tanzanią.Jest 47. krajem świata pod względem powierzchni i 30. pod względem liczby ludności.Najliczniejsza z nich stanowi grupa ludów Bantu (70%).. Jamhuri ya Kenya) - państwo położone we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim.Leży na równiku.. około 2 godziny temu.. 3.Obywatela polscy udający się do Kenii muszą posiadać wizę pobytową.. Rozwiązania zadań.. Język polski.Kenia (Kenya, Republika Kenii, ang. Republic of Kenya, sua.. To, co jednak warte podkreślenia, to fakt, że nie jest ono głównym ośrodkiem turystycznym kraju.. Ruch turystyczny w Kenii Odpowiedz na pytania: Turystyka w cieniu zamachów Położenie geograficzne strona - 91 Kenia - turystyczny potencjałNa rozwój turystyki wpływ mają też inne dobra które stanowią integralną część dziedziny jaką jest turystyka.. Grupa turystów w KeniiKenia, położona nad Oceanem Indyjskim, to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych regionów w Afryce.. 1.Walory turystyczne - wiadomo że jakiś kraj, region, czy miejscowość ma być atrakcyjna turystycznie musi posiadać element, który przyciąga turystów,np.Ta słynna atrakcja turystyczna w Warszawie widnieje na liście zabytków UNSECO.. Oprócz tego, dzięki temu, że potrafimy dostrzec jej piękno jest dla nas źródłem przeżyć duchowych i intelektualnych.Wprowadzenie Życie ludzi w Kenii..

Wymień trzy walory turystyczne Kenii.

Infrastruktura turystyczna ciągle się rozwija, a międzynarodowe sieci hoteli coraz częściej budują tam swoje obiekty (m.in. Ibis Styles, Hilton).. Wulkaniczny masyw Mount Kenia wymaga sporych umiejętności wspinaczkowych - a co ważniejsze - znajduje się na terenie parku narodowego.. Turyści mogą wybrać oferty zorganizowanych wycieczek wielu biur podróży.. Wizę można otrzymać bezpośrednio po przylocie na jednym z lotnisk międzynarodowych w Nairobi lub Mombasie, na każdym przejściu lądowym oraz w porcie w Mombasie.. Położenie i podstawowe informacje o Kenii.. To nie tylko raj dla miłośników zapierającej dech w piersiach przyrody, ale też dla wielbicieli.Wyjątkowym miejscem jest wulkaniczny masyw Mount Kenia, który wymaga naprawdę sporych umiejętności wspinaczkowych i profesjonalnego sprzętu, szczególnie, kiedy planuje się wejście na najwyższy wierzchołek wanny Batian.. Spis tematów (kliknij, aby przejść do wyboru tematów) Afryka V Rozwój turystyki w Kenii..

Regiony turystyczne: - basen Morza Śródziemnego, - Azja Południowo-Wschodnia.

Stolicą kraju jest Nairobi, gdzie zamieszkuje niemal 3,5 mln mieszkańców.. Lud ten zamieszkuje centralna czesc wyzyny.. Jamhuri ya Kenya) Stolica Nairobi Waluta szyling kenijski (KES) Język suahili, angielski Liczba ludności 41 609 728 Powierzchnia 582 650m 2 Religia chrześcijaństwo Ustrój republikaKenia - nazwa jest prawie synonimem słowa "safari".. Dzika przyroda - parki i rezerwaty narodowe, - Pytania i odpowiedzi - Geografia .. Opisz różnicę w drganiach fałdów głosowych kiedy mówisz głośno i kiedy mówisz szeptem.. .Powierzchnia Kenii wynosi 582 650 km 2, a w kraju mieszka prawie 47 milionów mieszkańców.. Czynniki wpływające na rozwój turystyki we współczesnym świecie: - wzrost zamożności społeczeństwa, - postęp cywilizacyjny: * rozwój transportu, * rozwój mediów, - możliwości przekroczenia granic, - bogata oferta turystyczna, - bezpieczeństwo na świecie.. Dzika przyroda - parki i rezerwaty narodowe, - Pytania i odpowiedzi - Geografia.. Sposród nich dominujaca role w polityce odgrywa plemie Kikuju liczaca 21 % mieszkanców.. Najwięcej w Masai Mara dzieje się w sierpniu, ponieważ wtedy różne gatunki zwierząt, m.in. antylopy gnu, gazele oraz zebry z południowego Serengeti, rozpoczynają swoją wędrówkę w poszukiwaniu wody i pożywienia.1..

Położenie Kenii na mapie AfrykiChoć najważniejsze są naturalne walory wypoczynkowe tej części wybrzeża, nie można zapominać o pięknie tutejszej przyrody.

Poza tym żyją tam żyrafy, słonie, nosorożce oraz wiele drapieżników.. Atrakcje w Kenii, Afryka: zobacz w serwisie Tripadvisor recenzje i porady podróżników i zdjęcia miejsc, oraz co można robić podczas pobytu w tym miejscu.W Kenii dobrze będą się czuli także miłośnicy gór.. Podróżuj po świecie z Zoover!Kenijski park jest doskonałym terenem na typowe afrykańskie safari.. Najcenniejsze obiekty wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.. W niższych partiach można zauroczyć się lasem tropikalnym, szczyty pokrywają lodowce.. Być może żadne inne miejsce na planecie nie wzbudza takiego ducha przygody i romansu.. Pytania i odpowiedzi .. Opisz gesty pokory, do których zmusił Henryka IV papież.. Park słynie z migrujących sezonowo stad antylop, zebr, gazeli i bawołów.. Opisane zostan ą regiony, gdzie koncentruje si ę ruch turystyczny, atrakcje turystyczne oraz bogata infrastruktura turystyczna, świadcz ąca o dobrym przygotowaniu 1 R. Kapu ści ński, Gdyby cała Afryka, Wydawnictwo Czytelnik, Warszawa, 1969, s. 30 2 Ibidem 3 J. Hemingway, The Africa Passion,Channel 4 TV, 1993.Kenia to niezwykle egzotyczne dla Polaków państwo, a dodatkowo leżące w odległej części świata, gdzie podróż jest wielką wyprawą turystyczną.Panujący tam klimat, nietypowa, autochtoniczna ludność mieszkająca w biednych wioskach pełnych kurzu i skąpej roślinności, a z drugiej strony niezwykle barwna w regionalnych strojach i ozdobach, no i oczywiście nieznana u nas .Park Narodowy Serengeti (Tanzania, Kenia) - można tu odbyć jedno z najlepszych safari na świecie..

Zamek Królewski wzniesiono jako wczesnobarokową rezydencję króla Zygmunta III Wazy w latach .Przyrodnicze walory turystyczne są tam szczególnie bogate, dlatego powstał Tatrzański Park Narodowy.

Wodospady Wiktorii (Zimbabwe, Zambia) - wodospady na rzece Zambezi.Kenia oferuje mnóstwo ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych zarówno na wycieczkę po mieście jak i pobyt weekendowy.. Właśnie tutaj można zobaczyć z całkiem bliskiej odległości dzikie zwierzęta, żyjące w swoim naturalnym środowisku.Kenia - ciekawe miejsca - Nairobi - elektryzująca stolica kraju "Miasto pod Słońcem" - bo tak często mówi się o Nairobi, stanowi jedno z największych miast rejonu Afryki Wschodniej.. Najbardziej ceniony jest tam krajobraz górski.. W Polsce znajduje się 14 takich obiektów.. Oznacza to, że w puszczy, która porasta zbocza, można natknąć się na dzikie zwierzęta, takie jak bawoły czy słonie.Chyba każdy turysta w Kenii ma w swoim planie podróż jeepem przez sawannę w celu odnalezienia żyrafy bądź hipopotama.. Można wspiąć się na szczyt Rysów, Giewontu, Gubałówki, Mnicha, Świdnicy, Kościelca, Kasprowego Wierchu.Walory turystyczne - przyrodnicze i kulturowe - to obiekty lub zespoły obiektów o szczególnych cechach, które wzbudzają zainteresowanie turystów.. Atrakcje NairobiCiepły klimat, krajobrazy oraz zróżnicowana fauna i flora są atutami turystycznymi Kenii.. Plemie Luhja (14%) zyje pogranicze z Uganda, Kamba (11%) - w obszarze poludniowo - wschodnim, Kissi (6%) - na granicy z Tanzania a Maro(6%)- zamieszkuje pólnocne stoki Mount Kenia..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt